REKLAMA
,
Dziś spotkanie z Dyjakiem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Będzie o biograficznej książce „Polizany przez Boga” oraz pięknych, literackich tekstach z ostatniej płyty. Zapraszamy do ChBP na spotkanie z Markiem Dyjakiem.

Reklama

Już w czwartek, 24 września, o godzinie 18.00, Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Książka i Muzyka”. Jego bohaterem będzie Marek Dyjak.

Gość opowie m.in. o biograficznej książce „Polizany przez Boga” oraz poruszających, literackich tekstach ze swojej ostatniej płyty „Piękny instalator”. Zapowiada się też mini-koncert.

Marek Dyjak to arsenał amunicji. Zadając kolejne pytania, otwierające szczelnie pozamykane skrzynie ze wspomnieniami, nigdy nie wiedzieliśmy na co trafimy, ale zawsze mieliśmy pewność, że będzie wybuchowo. Wszyscy myślą, że Dyjak to świetny wokalista, rasowy pijak i niedoszły samobójca. My staraliśmy się odnaleźć prawdziwą naturę Marka, tę mniej znaną i oczywistą – napisali o książce jej autorzy Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.

Z kolei „Piękny Instalator” to najnowszy album Dyjaka, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora. To także tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Na płycie znalazły się piosenki autorstwa wspomnianego Jana Kondraka. A wśród autorów znajdziemy także Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Adama Struga czy temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Podczas czwartkowego koncert w ChPB usłyszymy wiele z tych utworów.

***

Projekt „Książka i Muzyka” organizowany jest w ramach programu Partnerstwo Dla Książki. Dofinansowuje go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy, wstęp wolny!

Na terenie ChBP obowiązuje reżim sanitarny. Pamiętajcie o maseczkach ochronnych i zachowaniu dystansu społecznego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA