REKLAMA
,
Spotkanie z trzema kulturami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie – jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w kraju – obchodzi w tym roku swój jubileusz. W weekend zapraszamy na jego XX edycję.

Reklama

To niezwykła impreza łącząca przeszłość małego kresowego miasteczka z jego teraźniejszością. W trakcie trzech dni trwa dialog kultur obecnych przez wieki i tworzących Włodawę.
To czas, gdy odbywają się koncerty, wystawy i przedstawienia z udziałem gwiazd największego formatu. Dopełnieniem są działania edukacji kulturalnej w postaci warsztatów, wykładów i spotkań teatralnych.

Tworząc program pamiętamy, by wszystkim dostarczyć licznych atrakcji. By śmiechu, łez, emocji i wzruszeń było co niemiara – piszą organizatorzy.

W tym roku na widzów czekać będą m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, warsztaty języka hebrajskiego, wystawy, promocje książek, koncerty, warsztaty teatralne czy jarmark festiwalowy. Tradycyjnie nie zabraknie gwiazd – w tym roku do Włodawy wybierają się m.in. Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Tomasz Stockinger czy Mirosław Czyżykiewicz. Ciekawie zapowiadają się koncerty Chóru Seminarium Duchownego z Poczajewa czy koncert tatarski w wykonaniu Karoliny Cichej z zespołem.

Poprzez wydarzenie włodawskie Muzeum – Zespół Synagogalny realizuje ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu, katolicyzmu i protestantyzmu – twórców dziejów Włodawy.

W czasie trzech dni zacierają się różnice, trwa dialog kultur, który łączy, fascynuje, inspiruje.
Zapraszamy, wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA