REKLAMA
,
Sprawca tragedii w areszcie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy policjanci zatrzymali 62-laka, który w poniedziałek w powiecie chełmskim spowodował katastrofę w komunikacji. Wyprzedzając ciężarówką na „trzeciego” doprowadził do zderzenia auta osobowego z pasażerskim busem. Na miejscu zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

Reklama

Chełmscy kryminalni szybko ustalili personalia kierowcy ciężarówki, który doprowadził do tragedii. Wczoraj (4 sierpnia) mężczyzna został przez sąd tymczasowo aresztowany.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w poniedziałek (2 sierpnia)  w miejscowości Lechówka (gm. Siedliszcze). Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarową scanią z naczepą podjął manewr wyprzedzania kolumny jadących przed nim pojazdów. W ten sposób zmusił jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault Scenic do zjechania na lewy pas ruchu. W wyniku tego manewru, renault zderzyło się z pasażerskim busem marki Mercedes. Oba auta wypadły z drogi.  Mercedes Sprinter zatrzymał się na drzewie.

W wypadku zginęli na miejscu 62-letni kierowca renault i 48-letnia pasażerka busa. Dziewięć osób podróżujących busem z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitali.
Kierujący scanią odjechał.

Sprawą ustalenia personaliów kierującego ciężarówką zajęli się chełmscy kryminalni. Prowadzone operacyjne ustalenia jeszcze tego samego dnia przyczyniły się do zatrzymania 62-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego.

Mężczyzna  został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w komunikacji i ucieczki z miejsca wypadku. Za to przestępstwo 62-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.  

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA