REKLAMA
,
Sprawdź, gdzie można kąpać się bezpiecznie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Można się spokojnie kąpać w Jeziorze Białym, ale też w starorzeczu Bugu w Bytyniu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie opublikowała listę bezpiecznych kąpielisk.

Reklama

Na mapie można znaleźć wszystkie kąpieliska na terenie woj. lubelskiego, które przebadała WSSE i gdzie wodę uznano za zdatną do kąpieli. Wyniki badań okazały się porównywalne z tymi z minionego roku. Część akwenów nie została jednak dopuszczona do użytku dla amatorów wodnych szaleństw. Powód jest prozaiczny – lokalne samorządy nie zatrudniły ratowników. Dlatego też tych miejsc nie znajdziemy na mapie. Stan wody stacja weryfikuje co tydzień. Co siedem dni aktualizowany jest też „serwis kąpieliskowy” na stronie internetowej, gdzie możemy na bieżąco kontrolować zmiany.

W naszym regionie możemy się kąpać w zbiornikach retencyjnych: Żółtańce, Staw, Dębowy Las, Natalin, Husynne, Biały Rów, Maczuły, w Gliniankach Horodyskich w Chełmie, w starorzeczu Bugu w Bytyniu oraz w jeziorach: Rotcze i Białe w Okunince (kąpieliska: Świtezianka I, Astur, Instal – Rusałka).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA