REKLAMA
,
Spruce Workout – młodzi, wysportowani z ambicjami. Dołączysz?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spruce Workout to niezwykła grupa młodych ludzi z Chełma trenująca street workout. Każdy może dołączyć do miłośników ćwiczeń na powietrzu. Skąd to zamiłowanie? Jakimi wartościami w życiu kierują się ci młodzi ludzie? Przeczytajcie nasz wywiad! 

Reklama

Street workout to najkrócej mówią aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę. Mimo że taki typ treningu jest w powszechnym użyciu od długiego czasu, określenie ‚street workout’ powstało dopiero około 2009 roku.

– Pomysł stworzenia grupy zrodził się po moim powrocie ze Szczecina gdzie studiowałem, a wolnym czasie ćwiczyłem wraz ze szczecińską grupą street workoutu – Gryfit Workout. Dzięki tej grupie wróciłem do regularnych treningów i zyskałem mnóstwo motywacji. Od jej członków usłyszałem również wiele rad pomagających mi osiągnąć zamierzone cele w tej dyscyplinie. Było tam również mnóstwo świetnych ludzi, z którymi bardzo się zaprzyjaźniłem. Gdy wróciłem, było mi trochę brak treningów odbywanych w większym gronie, wśród pozytywnie nastawionych ludzi – wspomina Maciej Grochmal z Chełma. – Po przypadkowym poznaniu paru takowych osób, w czasie gdy samotne odbywałem treningi w parku miejskim, które również ćwiczą używając jedynie ciężaru własnego ciała postanowiłem, że spróbuję stworzyć taką grupę w Chełmie.

Ostatecznie udało się ją stworzyć 18 lipca. Spruce Workout – tak nazwali się młodzi ludzie i od tego czasu stopniowo rosną w siłę. Do grupy może dołączyć każdy kto ma ochotę ćwiczyć, bez względu na wiek, płeć czy stopień zaawansowania.

– Największe zainteresowanie wykazują młodzi mężczyźni. Grupa obecnie liczy 27 osób. Na facebooku mamy swój funpage, jak również założoną publiczną grupę o nazwie Spruce Workout. Wrzucamy tam zdjęcia z treningów, informacje organizacyjne, rady jak i motywacje do ćwiczeń – wyjaśnia Grochmal. – Można napisać do nas, wysłać zaproszenie do grupy lub po prostu przyjść na trening.

Treningi odbywają się o stałej godzinie – 18 w poniedziałek, środę i piątek. Wcześniej grupa ćwiczyła w Parku Miejskim (niedaleko skateparku), teraz sportowcy przenieśli się na plac ćwiczeń przy Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie. Wszystko dlatego, że tam jest dużo lepszy sprzęt do ćwiczeń. Sprzęt czyli zwykłe drążki oraz poręcze, na których można dogodniej wykonywać ćwiczenia z własną masą ciała.

– Staramy się zebrać większą grupę ludzi promując przy tym tą dyscyplinę jako lepszą alternatywę od siłowni, gdzie trzeba kupować karnety, a ćwiczeń nie da się wykonywać bez specjalnego sprzętu. Mamy również nadzieję, że po zebraniu większej liczby członków, uda się w Chełmie wybudować w Parku Miejskim specjalne miejsce do tego typu ćwiczeń, gdzie ludzie mogliby wspólnie ćwiczyć, poznawać się oraz miło spędzać wolny czas – dodają miłośnicy street workout-u

Spruce Workout – jak się Wam podoba taka inicjatywa? Oczywiście zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA