REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Sprzątamy Chełm i świat
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

„Myślę, więc nie śmiecę” – to hasło tegorocznej akcji “Sprzątanie Świata”. Chełmski samorząd zaprasza do udziału. Możemy się zgłaszać do 17 września.

Reklama
Urząd Miasta Chełm wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszają do współpracy na rzecz poprawy stanu środowiska w ramach kampanii “Sprzątanie Świata 2021”. Akcja odbywać się będzie w dniach 17-19 września, a towarzyszy jej hasło „Myślę, więc nie śmiecę”.
 
Do chełmskiej edycji akcji może przyłączyć się każdy chętny. Zgłoszenia zbiera Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi Departamentu Komunalnego Urzędu Miasta Chełm, przy ul. Mickiewicza 32A (tel. 82 565 26 20 lub na e-mail – gok@umchelm.pl). Będą przyjmowane do 17 września. Przy zgłoszeniu należy podać opiekuna grupy, liczbę osób biorących udział w kampanii, termin sprzątania, teren, który dana grupa zamierza sprzątać oraz miejsce złożenia odpadów.
 
Po worki i rękawice należy zgłaszać się (po wcześniejszym zgłoszeniu) w dniach 13 – 17 września do siedziby GOK przy ul. Mickiewicza 32A. Worki z zebranymi odpadami nieodpłatnie odbierze MPGK sp. z o.o. w Chełmie.

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. W tym roku to już 28. jego edycja. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Co roku w akcję angażują się także chełmianie.

Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół – mówi inicjatorka akcji w Polsce, Mira Stanisławska-Meysztowicz. – Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

 
y ś

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama