REKLAMA
,
Sprzątamy świat i Chełm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rusza w Chełmie akcja „Sprzątanie Świata”. Potrwa od dziś do niedzieli, a towarzyszyć jej będą konkursy. Sprawdź, jak to będzie wyglądać w tym roku?

Reklama

Fundacja „Nasza Ziemia” oraz Urząd Miasta Chełm wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszają do udziału w tegorocznej edycji akcji „Sprzątanie Świata 2020”. W Chełmie wielkie porządki rozpoczynają się w piątek, 18 września. Przyświeca im hasło „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży spotkamy dzisiaj w różnych zakątkach miasta na sprzątaniu. Pomaga im miasto i pracownicy MPGK. Uczestnicy akcji mają więc  zapewnione worki i rękawice. Zebrane odpady odbierze MPGK.

W piątek, w godzinach 13-14, pod sercem na nakrętki na miejskim deptaku zaplanowano happening dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta, by w tych godzinach przyszli na deptak i wrzucili zebrane nakrętki do specjalnie przystosowanego serca. Dla każdego, kto wzbogaci zbiórkę przewidziane są upominki – zapowiada ratusz. – Warto pamiętać, że zbiórka nakrętek, poza wymiarem społecznym, wspomaga również recykling w naszym mieście. Dlatego jeszcze raz zapraszamy na miejski deptak! Wspólnie zadbajmy o Chełm i całą Planetę! 
Akcji towarzyszą konkursy. Jednym z nich jest konkurs „Nakręcamy szkoły” polegający na zebraniu jak największej liczby plastikowych nakrętek. Dziś możemy spodziewać się jego rozstrzygnięcia. Nagrodę o wartości 500 zł funduje chełmski Urząd Miasta.

W sobotę sprzątamy rodzinnie

Natomiast w sobotę, 19 września, zachęcamy, aby każdy indywidualnie, z najbliższą rodziną, w gronie przyjaciół lub z sąsiadami posprzątał, przede wszystkim z plastiku, swoją okolicę: trasę rowerową, skwerek przed blokiem lub ulubiony park – zachęca magistrat.
A my przypominamy, że tworzywa sztuczne (butelki PET, woreczki foliowe, plastikowe opakowania po jogurtach czy chemii gospodarczej, folie aluminiowe, reklamówki) wrzucamy do pojemnika żółtego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
REKLAMA