REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Sprzątanie czas zacząć
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Czysty Chełm!” to akcja, którą 3 kwietnia nasze miasto włączy się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Co będzie się działo?

Reklama

Szykuje się szereg działań o charakterze edukacyjnym i ekologicznym.

Zależy nam, aby w akcję zaangażowali się wszyscy mieszkańcy, nie tylko grupy zorganizowane, ale przede wszystkim osoby indywidualne i całe rodziny – podkreśla Wioletta Bielecka, rzecznik prasowy prezydenta.

Wszystko rozpocznie się w środę, 3 kwietnia, sprzątaniem miasta oraz działaniami proekologicznymi prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki opiekuńczo-wychowawcze. Udział w sprzątaniu Chełma zadeklarowały także władze miasta, na czele z prezydentem Jakubem Banaszkiem oraz zastępcami. W kolejnych dniach dzieci wezmą udział w wycieczkach i spotkaniach ekologicznych. Nie zabraknie także konkursów, zabaw i innych atrakcji.

Sprzątanie i piknik

W sobotę, 6 kwietnia, organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma na finał akcji, czyli wspólne sprzątanie miasta połączone z Piknikiem Ekologicznym.

Chcielibyśmy, aby wszyscy chełmianie poczuli się odpowiedzialni za czystość w mieście i wspólnie z nami mogli sprawić, by Chełm stał się czystszy i piękniejszy! – dodaje Bielecka.

Worki na śmieci będzie można odbierać w piątek (5 kwietnia) w: ADM 1 (ul. Kopernika 1), ADM 3 (ul. Wiejska 26), Biurowiec ChSM (ul. Lwowska), Filia nr 2 Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Zachodnia 3).

Udział w akcji 6 kwietnia potwierdziły już Drużyny Harcerskie „8 WIR” , „WATAHA”, „Niewidzialne Dłonie” i „Feniks”, Chełmska Grupa Rowerowa, Grupa Chełm Biega oraz Okręg PZW Chełm. Napełnione worki z miejsc zgłoszonych przez uczestników odbierał będzie Zakład Oczyszczania Miasta, na podstawie zgłoszeń telefonicznych pod nr 82 565 60 05 oraz 82 565 44 93.

Po zakończeniu sprzątania na wszystkich czekać będzie Piknik Ekologiczny, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Łuczkowskiego. Będą konkursy, zabawy oraz wojskowa grochówka.

Zrób zdjęcia, wygraj rower

Kolejnym działaniem w ramach akcji „Czysty Chełm” będzie Trash Challenge CHEŁM, czyli konkurs fotograficzny na profilu FB Miasto Chełm, inspirowany ogólnoświatową akcją internetową.

Zasady są proste – wystarczy znaleźć w Chełmie zaśmiecone miejsce i zrobić zdjęcie. Potem dokładnie je wysprzątać i… znów zrobić zdjęcie. Następnie zdjęcia te należy opublikować na facebookowym profilu Miasto Chełm, pod postem dotyczącym konkursu. Konkurs będzie trwał do 12 kwietnia, a na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, między innymi rower o wartości 1.500 zł oraz bilety rodzinne do Chełmskiego Parku Wodnego. Mile widziana będzie kreatywność, kolorowe stroje czy przebrania.
Fotografie konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej w ramach „Akcji Sprzątanie Świata Polska 2019”, która odbędzie się w dniach 20 – 22 września w ChBP.

Patronat nad całością objął Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • oczywiście prezydencki rower będzie elektryczny 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Popieram. To lepsze niż „ganianie ludzi na wiosnę i „wlepianie” im mandatów przez Straż Miejską, jak to drzewiej bywało. Taka podpowiedź > Zrobicie coś z tymi słupami ogloszeniowymi. Tu przy Kamienicy 59 jest tak oblepiony że aż” spuchł”. Wygląda to okropnie i to w centrum miasta. Możeby jakaś służba miejskie to jakoś wyremontowala czy tylko pomałowala . Jest ich kilka w mieście ale nikt się nimi nie intersuje i to od lat a stoją na samym widoku! Wstyd!

  No votes yet.
  Please wait...
 • „kobi”- popieram, moze dobrze by bylo bysmy w zyciu codziennym zarrcali uwage takze tym ktorzy smieca- nie odwracali glowy i udawali ze ni widze jak ktos jedzac „hot-doga”- „zapiekanke” , „paczka” by nie wspomniec o „kebabie” rzuca potem serwetki miast do kosza to na ulice

  No votes yet.
  Please wait...
 • Proponuję akcję zrywania wszelkiej maści ogłoszeń, plakatów i ulotek z latarni, drzew, rynien, ścian budynków, ogrodzeń, śmietników, itd. Niech każdy z mieszkańców, którym zależy na czystym otoczeniu, codziennie zerwie chociaż jednego takiego napotkanego śmiecia to w krótkim czasie zrobi się przyjemniej w koło.

  No votes yet.
  Please wait...
 • i to jest pozytywna sprawa , dobrze by bylo by do akcji wlaczyli sie Chelmianie nie jednorazowo – bo przeciez to mozna cyklicznie czynic np. wczesna jesienia takze Ci wszyscy malkontenci, krytycy, zlosnicy, wiecznie niezadowoleni i tzw. szukajacym dziury w calym- jesli chccemy by rzeczywiscie Chelm wyldaniaj do dolozmy tez swoja mala aktyna cegielke a nie tylko – oczekiwania -zadania poparte slowami jadu lub ordynarnego hejtu. Moze dobrze by bylo by co do niektorych „rozgrzanych” glow myslacych ciagle jak by tu obecnej wladzy w szczegolnosci osobie Preyzdenta dokopac dowalic, obojetnie czy mam czy nie mam racji,ale wazne by hejtowac -dotarlo ze dzialaniach Ratusza chodzi o miasto i mieszkancow-ale fajnie by bylo by mieszakancy tez w pewnych akcjach na rzecz miasta ale tym samym dla siebie aktywnie uczestniczyli. Nie wiem kto to wymysli ale logo akcji -jest bomba 🙂 Pozdrawiam Ratusz

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama