REKLAMA
,
„Stara siódemka” kupiona – będzie tam klinika?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pięciu oferentów wystartowało w przetargu na budynek po „starej siódemce”. Ostatecznie obiekt kupił inwestor z Lublina. Chce tam wykonywać działalność medyczną. Na obecną chwilę nie wiadomo dokładnie, czy powstanie tam przychodnia, czy może klinika. 

Reklama

– Budynek kupił oferent z Lublina i planuje prowadzić w nim działalność medyczną. Ten rodzaj działalności z pewnością wpisuje się w klauzulę działalności nieuciążliwej. Ostatecznie kwota za jaką obiekt został zakupiony wyniosła niespełna 400 tysięcy złotych – mówi nam Ryszard Poniatowski, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Chełm.

Nowy właściciel ma przed sobą ciężkie zadanie, bo musi utrzymać obecny fason budynku. Każda decyzja o zmianie wyglądu musi zostać zaakceptowana przez konserwatora zabytków. Jednocześnie wiadomo już, że dopuszczalne jest podniesienie dachu „starej siódemki”.

Nowy właściciel zajmuje się branżą medyczną i to w tym kierunku planowana będzie działalność obiektu.

– Miasto kwotowo odzyskało około pół miliona złotych. Jednak wiadomo, że nie na zysku nam zależało. Chcieliśmy przede wszystkim uchronić ten zabytkowy obiekt przed całkowitą degradacją – dodaje dyrektor Poniatowski.

Miejsce jest niezwykle dogodne, spory teren wokół obiektu będzie idealny pod budowę dogodnych parkingów na potrzeby działalności przychodni, bądź kliniki kardiologicznej – bo o takich ewentualnych inwestycjach jest mowa w kuluarach. Miasto jednocześnie nie potwierdza tych informacji, bo jak twierdzą urzędnicy, nie ma jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia, co do przyszłości budynku po „starej siódemce”. Inwestor, choć kupił obiekt za dość niską kwotę, będzie musiał zainwestować nawet kilka milionów złotych, by móc w pełni wyremontować ten zabytkowy budynek.

Napisz komentarz
 • Taniocha – i to sukces tej ekipy nieudaczników?ha,ha,ha.

  • Puknij się Pan! Ile można obrażać? Dziwię się że Panu tak popuszczają? W każdym poście nieudacznik, obrażać pan tylko potrafi?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA