REKLAMA
,
Stawiamy na naukę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oddział Instytutu Elektrotechniki, w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, powstanie w Chełmie. Docelowo ma dać  pracę 50 osobom.

Reklama

To kolejna dobra wiadomość dla naszego miasta. Siedziba oddziału Instytutu Elektrotechniki powstanie w Chełmie, a zadania będą wykonywane we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową.

 – Powstanie oddziału Instytutu Elektrotechniki to nie tylko nowe miejsca pracy, ale podnoszenie rangi miasta – podkreśla Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Instytut nie jest częścią PWSZ, a jednostką badawczo – naukową nadzorowaną przez MNiSW i MPiT.

Instytut chce pracować w oparciu o kadrę, którą obecnie kształci chełmska uczelnia.

– Ulokowanie instytutu o charakterze badawczo-rozwojowym w Chełmie ma sens i potencjał. Podjęliśmy już szereg konkretnych rozmów z władzami miasta oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie . Instytut jest otwarty na przyjęcie wszystkich absolwentów Elektrotechniki chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – mówił Jacek Szczot, dyrektor Instytutu Elektrotechnik podczas piątkowej (17 maja) konferencji prasowej.

Instytut ma rozpocząć  działalność w Chełmie w przeciągu 2 lat.

Instytut Elektrotechniki jest wiodącą jednostką w Polsce w zakresie współpracy z przemysłem, zajmującą się konstruowaniem i doskonaleniem wytwarzanych oraz eksploatowanych wyrobów elektrotechnicznych. Pomimo wielu trudności okresu transformacji ustrojowej, Instytut potrafił dostosować się do zmian zachodzących w strukturze polskiego przemysłu, nie rezygnując z priorytetowej działalności, jaką była współpraca z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Od chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej, Instytut stara się aktywizować współpracę z krajowymi i europejskimi podmiotami poprzez aktywne wykorzystanie Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej.

W Chełmie ośrodek badawczy zamierza prowadzić m.in. prace badawczo-rozwojowe, produkcję jednostkową i małoseryjną, produkcję doświadczalną. Pracę w Instytucie docelowo znaleźć ma 50 osób.

Napisz komentarz
 • Przed nami tj. przede mną i Jakubem stoją otworem ministerialne gabinety i Bruksela ,jaż Mazurkowa tam wszystko pozałatwiała . To że przejdzie to 100% juz pewne! A wy siedzice tu na tym zadupiu!

 • Tak macie racje . Nie mamy tu nic już do roboty. Czekamy tylko na transport do Warszawy. A wy tu zostanienie z tym całym bajzlem! Powodzenia! I kto tu wyjdzie na idiote?

 • Nie zmienia to faktu że mam racje.Tak myślących jest wielu. A wy wychodzicie na iditów z których pół Polski się śmieje , tak jak z tych darmowych autobusów! I nawet ty Gienius to przyznajesz.

 • Hirus vel Mariano albo Zorro -twa pisanine na mile czuc-czy nie lepeij ajko Marian(ek) pisac? powtarzasz sie w tych Twoich sadach i komentarzach

 • Kto tak głupio działa jak Banaszek? To wkrótce będzie model najmłodszego ale i najgłupszego Prezydenta w kraju. Wie, że jest problem z S12 , ceny poszły w górę, to i koszty pójdą. Trzeba będzie niegocjować , renegocjować , być może z bankiem o dodatkowe kredytyty żeby skończyć tę ważną inwestycję itd. To my oglaszamy wszem i wobec że jesteśmy bankrutem ( co nie jest prawdą) żeby wszystko było 2x droższe a inwestor przedstawił zaporowe warunki. Idiotyzm w czystej postaci. Mógłbym nawet pomyśleć że ten młody chłopak cierpi na ociężałość umysłową czy demencje starczą bo pokazuje ze w ogóle nie orientuje się w sytuacji , gdzie jest , czym się zajmuje i co ma robić!

 • Właśnie na tym polega wspomniany przez Robercika „bajzel” . Ty w ogółe Gienek niewiele widzisz i niewiele wiesz , jak wiadć ! Tak jak Banaszek. Dla was rządzenie to zabawa na FB.Kasy nie ma do wydawania to tracicie zainteresowanie. Narobiliście tylko zamieszania skupiając się na mało istotnych rzeczach , depratamentach , imprezach itd. A rzeczy zasadnicze „leżą w proszku” jak choćby S12 . Zamiast skoncentrować się na S12 to Banaszek koncentrował się na zakupie nowej limuzyny żeby miał czym do Warszawy jeździć. Budżet miasta nie jest wyzerowny , co Ty tu opowiadasz bajki. Lublin ma długu na głowę mieszkańca 4 245 zł . Chełm ma 2250 zł! To jest jedynie wasze usprawiedliwienie dla wszego nieróbstwa!!! Narobiliście bajzlu i czekacie tylko na okazje jak teraz uciec. A przecież rozwiązania są proste , tylko trzeba się realnie zabrać do roboty a nie robić PR-owe wrzutki.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Bajzel nie dotyczy braku pieniedzy bo to raczej deficyt tylko sposobu zarzadzania.
  Nie stawiam sobie za cel wytykanie bledow aktualnej wladzy, domyslam sie ze taki stan niektorym odpowiada. Jedyne co mnie martwi to glosy dochodzace ze srodowiska PiS. Mazurek do Brukseli, Banaszek na jej miejsce do Warszawy a komisarz do Chelma. Mam nadzieje ze PiS do takiego obciachu nie dopusci w Chelmie i Kuba nie bedzie probowal wykiwac Pana Boga. Niezapominajmy jak Kuba Bogu tak Bog Kubie. Kadencja aktualnie trwa 5 lat a ucieczka nie jest rozwiazaniem problemow.
  Z Budimexem jakas decyzje trzeba podjac nie mozna w nieskonczonosc odwlekac szczegolnie gdy czas pili. Materialy i robocizna raczej nie beda tanialy i trzeba korzystac z okresu wzglednie dobrej koniunktury.

 • bajzel po polrocznych rzadach Banaszka? ja go nie widze, jakby co to zmniejszcie sobie Panowie dyskutanci budzet prywatny do zera i zacznijscie planowac np. drogie zakupy majac na uwage ze wasza zdolnosc kredytowa oscyluje w granicach zera gdyz szacowna malzona pozaciagala dlugi ktore trzeba splacac. 🙂 Powodzenia . Co do Rejowieckiej – Budimex na wielu obszarach zrywa kontrakty bo domoga sie wiekszej kasy z tego samego powodu- bo nie wiedzielismy ze ceny materialow i robocizny beda wzrastac- obwiniane obecnych wlodarzy za to na co nie maja wplywu jest bezsensowne

 • Prokurator Robert Scurvy

  Nie od dzisiaj wiadomo ze Chelm jest dla PWSZ odkad pobudowano nowe ulice.
  To nie jest tak ze Prezes nie widzi Beaty w Brukseli tylko jest tak ze nie widzi Beaty bez Elzbiety.
  I Prezes raczej tego dopilnuje.
  Sama Beata zapowiedziala przed wyborami ze zrezygnuje z mandatu na rzecz Krukowej .
  Odkad Piotrowski spuchl przed wyborami szanse obu pan sie znacznie poprawily jedynym zagrozeniem jest frekwencja w okregu.
  Co do Zajaca nie ukrywam ze troche Gowina kosztuje ale czego sie nie robi dla partii.
  Nie ukrywam tez ze Zajac to jedyny czlowiek z autorytetem ktory jest w stanie pozbierac ten bajzel po polrocznych rzadach Banaszka.

 • Ja oczywiście nie jestem przeciwny tego typu inicjatywom. Lepsze to niż nic.Moim zdaniem Banaszek tu nic nie promuje.On przed wyborami próbuj zrobić wrażenie że realizuje obietnice , trochę na siłę. Jeszcze trochę a okaże się że PWSZ nie jest w Chełmie tylko miasto Chełm jest przy PWSZ. Nie wiem czy zauważyłeś że coś co ma jakiekolwiek pozory realności to jest zawieszona na Gowninie i jego mnisterstwie. Czyli wiemy o co chodzi . Dobre i to, tylko czy w ten sposób rozwiązuje się nabrzmiałe i palące problemy miasta ? Nie. Jaki to problem za dotacje wybudować najdroższyw Polsce akademik dla nie najwięszej liczby studentów , czy teraz Instytut Medyczny , miało być miasteczko cały medyczny kompleks. Skończy się na tym że zostanie wybudowany kolejny dydaktyczny budynek gdzie sie wstawi stoliki i krzesła i powiesi tabliczke „instytut ” i już. A parę osób na tym się wzbogaci w różny sposób. Bo będzie do podziału parę groszy! Tak samo z tym instytutem. Możliwe że on kiedyś powstanie . Na razie wyglada na to że minister kazał żeby ogłosić, że w Chełmie. To przyjeżdza kilku facetów w tym jeden z ministerstwa i się ogłasza , tak trochę” na okrągło ” że rozwój , postęp i „myśmy wicie rozumiecie tu uzgodniliśmy z panem senatorem i z ministerstwem ” itd.
  I tak w kółko! Bo Beatka ma parcie na Bruksele! Ale prezes coś nie bardzo ją tam widzi!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA