REKLAMA
,
Stawiamy na naukę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oddział Instytutu Elektrotechniki, w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, powstanie w Chełmie. Docelowo ma dać  pracę 50 osobom.

Reklama

To kolejna dobra wiadomość dla naszego miasta. Siedziba oddziału Instytutu Elektrotechniki powstanie w Chełmie, a zadania będą wykonywane we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową.

 – Powstanie oddziału Instytutu Elektrotechniki to nie tylko nowe miejsca pracy, ale podnoszenie rangi miasta – podkreśla Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Instytut nie jest częścią PWSZ, a jednostką badawczo – naukową nadzorowaną przez MNiSW i MPiT.

Instytut chce pracować w oparciu o kadrę, którą obecnie kształci chełmska uczelnia.

– Ulokowanie instytutu o charakterze badawczo-rozwojowym w Chełmie ma sens i potencjał. Podjęliśmy już szereg konkretnych rozmów z władzami miasta oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie . Instytut jest otwarty na przyjęcie wszystkich absolwentów Elektrotechniki chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – mówił Jacek Szczot, dyrektor Instytutu Elektrotechnik podczas piątkowej (17 maja) konferencji prasowej.

Instytut ma rozpocząć  działalność w Chełmie w przeciągu 2 lat.

Instytut Elektrotechniki jest wiodącą jednostką w Polsce w zakresie współpracy z przemysłem, zajmującą się konstruowaniem i doskonaleniem wytwarzanych oraz eksploatowanych wyrobów elektrotechnicznych. Pomimo wielu trudności okresu transformacji ustrojowej, Instytut potrafił dostosować się do zmian zachodzących w strukturze polskiego przemysłu, nie rezygnując z priorytetowej działalności, jaką była współpraca z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Od chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej, Instytut stara się aktywizować współpracę z krajowymi i europejskimi podmiotami poprzez aktywne wykorzystanie Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej.

W Chełmie ośrodek badawczy zamierza prowadzić m.in. prace badawczo-rozwojowe, produkcję jednostkową i małoseryjną, produkcję doświadczalną. Pracę w Instytucie docelowo znaleźć ma 50 osób.

Napisz komentarz
 • Robercik wszystko zrozumiałeś dobrze ! A kogo obchodzą dziury w chełmskich jezdniach? Kasy nie ma i nie będzie więc może za 10 lat! Przyjdzie komisarz niech się martwi. No i zawsze jest Fiszowa , którą można „wyciagnąć z kapelusza”. Rollować długi potrafi i będzie tak jak było! Na pewno się zgodzi, bo do Brukseli nikt jej nie proponuje. Do sejmu też już zajęte , bo matka partia się ” rozpłynęła”!

 • Prokurator Robert Scurvy

  Nie wszystko zrozumialem ale z tego co zrozumialem wszyscy wybieraja sie do Brukseli. A kto zostanie w Chelmie polatac dziury w jezdniach? Podobno zaczyna brakowac pacholkow do ich oznaczania.
  For every one there are speakers in English, i wish you much happiness.

 • widze Marianku ze lubisz podszywac sie pod inne osoby-glupie te twoje wypowiedzi okraszone moim imieniem-co chesz przez to udowodnic ze miejskim glupkiem jestes ? czy przemadrzalym dupkiem? bo tylko tyle w Twoim belkocie mozna wyczytac

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA