REKLAMA
,
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

O 10 groszy mniej będą płacić w 2020 roku za wywóz śmieci ci, którzy je wcześniej posegregują. Dla przeciwników segregacji stawka wzrosła do 43,60 zł miesięcznie.

Radni Miasta Chełm zebrali się na ostatnią sesję 2019 roku po to, by ustalić m.in. wysokość stawek za odbiór śmieci w 2020 roku.

Reklama

W projekcie uchwały w tej sprawie prezydent Jakub Banaszek zaproponował pozostawienie opłaty za wywóz śmieci posegregowanych na niezmienionej wysokości (11 zł miesięcznie od osoby) oraz stawki  33  zł dla tych, którzy śmieci nie segregują.

– Chcemy obniżyć koszty życia – podkreślał prezydent. – Decyzja o utrzymaniu kosztów wywozu śmieci na poziomie 11 złotych od osoby miesięcznie jest przede wszystkim ukłonem w stronę mieszkańców (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Podczas sesji 30 grudnia, przewodniczący Rady Miasta Chełm Longin Bożeński przekonywał, że kluczem do samofinansowania się systemu jest powszechność segregacji odpadów na terenie miasta, dlatego złożył wniosek o obniżenie stawki za śmieci segregowane i podwyższenie kwoty za oddawanie nieposegregowanych odpadów.

– Radni Rady Miasta Chełm, w szczególności radni Zjednoczonej Prawicy stoją na stanowisku, aby nie podnosić kosztów życia w naszym mieście. Stąd nie było wniosku prezydenta miasta Jakuba Banaszka ws podwyżki podatków, tak i teraz, jeżeli rozpatrywaliśmy problemy gospodarki odpadami, postanowiliśmy, na wniosek prezydenta, również nie podnosić opłat za wywóz odpadów segregowanych – wyjaśnia przewodniczący Rady Miasta Chełm Longin Bożeński, podkreślając jednocześnie, że radni zdają sobie sprawę z tego, że system musi się samofinansować i tylko segregacja wszystkich mieszkańców może do tego doprowadzić.

Żeby zachęcić mieszkańców miasta, postanowiliśmy również zmniejszyć stawkę opłaty bazowej, którą dotychczas mieszkańcy ponosili za odpady segregowane z 11 zł na 10,90 zł. Natomiast aby segregacja przebiegała w całości miasta i wszyscy mieszkańcy mieli świadomość, że niesegregowanie będzie dolegliwe, postanowiliśmy zwiększyć kwotę opłaty za odpady niesegregowane do czterokrotności stawki bazowej, czyli 43,60 zł – dodaje przewodniczący Bożeński.

Za przyjęciem stawek, które zaproponował przewodniczący rady zagłosowało 12 radanych, 6 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Hehe tesciowa podpisala deklaracje na segregacje. Jak sama stwierdzila ” najgorszy ten pierwszy raz potem jakos pojdzie”.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kopanie dla kopania adwersarzy wokoło, to cecha ludzi wyjątkowo małych z dużymi kompleksami.? Wydaje mi się, że najprawdopodobniejszym zamiarem tego kopania, może być próba podporządkowania w jakimś stopniu delikwenta, bardziej lub mniej spektakularny odwet, albo zwykłe pieniactwo po prostu. Hehehe.
  Przyszedł mi tak na marginesie na myśl stary motyw, jak to za bolszewii sowiecki, głodny i oberwany żołnierz palił łany dojrzałych zbóż, bo były własnością burżujską. Nic to, że głodny szedł dalej z zaciętą, rewolucyjną miną.
  Ciekawe, jak długo…
  „My swój honor mamy i żadnej burżujskiej łaski nam nie trzeba”.
  Też tak można…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  Hehe po glebszym zastanowieniu wladze doszly do wniosku ze nie da sie chinskiej metforminy unarodowic, hehe
  Okazalo sie tez ze nie ma czym zastapic tego leku dla kilku milionow Polakow i wtedy zaczeli sie zastanawiać po co byla potrzebna ta zagrywka. Tak propaganda rozmija sie z logika ze sie najpierw kopie przeciwnika a dopiero potem zastanawia sie po co? hehe

  No votes yet.
  Please wait...
 • Słychać było, że gro substancji chemicznych dla farmacji robione jest przede wszystkim w Chinach. Jak to ostatnimi czasy słychać, zdarzają się systematycznie problemy z ich chemiczną czystością. Zastanawia mnie czemu każda dostarczana partia tych chemikalii przed procesem produkcji leków w zakładach farmaceutycznych nie jest przebadana, a może jednak przychodzą gotowe leki?
  Dopiero gdy ludzie nałykają się np trutki na szczury w gotowych lekach coś się z tym dopiero robi. Ciekaw jestem, czy w tych samych firmach u Chińczyków produkują oprócz substancji do leków też trutkę na szczury i inne świństwa, czy może tam są po prostu szczury i ta trutka wpadła sobie do pojemnika w trakcie produkcji?
  Czy nasi pisowscy liderzy nie mogli by coś z tym zadziałać i wypuścić jakąś kolejną odwetową ustawę przeciw szczurom i może nawet Chińczykom, no bo przecież nie przeciwko emerytom? Chociaż??

  No votes yet.
  Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  Ostatnio po akcji Tvpis o lekach przeciw cukrzycy zanieczyszczonych trutka na szczury wiara tesciowej w propagande Pis troche sie wahla, hehe
  Stwierdzila ze najpierw sami rozpetali wojne a potem rakiem sie wycofywali. Ja mysle ze nie jest to elektorat stracony pomimo fatalnych nawykow, hehe

  No votes yet.
  Please wait...
 • Teścowa jest lepsza niż myślałem. 🙂 Tak, to jest chyba ten sztywny, sztandarowy elektorat Jarosława. Ciekaw jestem, czy on (Jarosław) segreguje? Zakupów na pewno sam nie robi bo nie musi i nawet nie potrafi, więc i tym głowy pewnie nie zaprząta 🙂
  Wracając do teściowej, takie uchwały jak ta śmieciowa (mam nadzieję że to jeszcze nie koniec – jak dla mnie to jeszcze słabiutkie te represje śmieciowe 🙂 , są akurat jak znalazł dla takiego zapiekłego, konserwatywno – emeryckiego elektoratu. Niech tam ich „szczypią”. Hehehe. Kropla drąży skałę – a niech tam drąży. 🙂
  No, chyba, że wprowadzą kolejne przywileje dla takich „niezłomnych”, tych z pierwszych bojowych szeregów wyborczych. Hehehe.
  W sumie przywilele to dobra rzecz, tylko dla czego z kieszeni mojej, Twojej, naszej, a nie tylko i wyłącznie z partyjnej?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA