REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Strabag wybuduje nam obwodnicę
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma. Podpisania umowy możemy się spodziewać w II kwartale tego roku.

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o zakończeniu przetargu na obwodnicę Chełma.

Do przetargu ogłoszonego pod koniec zeszłego roku przystąpiły cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, która zaoferowała kwotę 441 942 911,46 zł. Najdrożej wykonanie inwestycji wyceniło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska (lider), Aldesa Construcciones (partner) – 561 401 837,33 zł.
Po szczegółowej analizie, wybrano ofertę firmy Strabag jako najbardziej korzystną. 

Od zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty pozostałe trzy firmy biorące udział w przetargu mogą złożyć odwołania. Poprawność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie też standardowo skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli nie będzie odwołań, podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić w II kwartale tego roku.

Ponad 13 kilometrów i dwie jezdnie

Jak wielokrotnie już informowaliśmy, obwodnica Chełma będzie miała prawie 14 km i powstanie w ciągu drogi ekspresowej S12. 

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wybudowane zostaną cztery węzły drogowe, 16 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty, przejścia dla zwierząt, urządzenia ochrony środowiska i BRD. Powstaną drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej.

Trasa ominie miasto od północnej strony. Jadąc DK12 od strony Piask, kierowcy wjadą na nią pomiędzy Stołpiem i Janowem na węźle Chełm Zachód. Drugi z węzłów (Chełm Północ) powstanie w miejscowości Horodyszcze, a dalej trasa przekroczy Uherkę i ominie Okszów, gdzie powstanie węzeł drogowy Chełm Okszów. Za Okszowem obwodnica przekroczy linię kolejową nr 81 relacji Chełm – Włodawa. Koniec odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, na połączeniu z obecną DK12 w miejscowości Kolonia Antonin.

Budowa ma ruszyć w roku 2023.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Myślisz Pastor, że wielu na lubelszczyźnie ma tak zaawansowane skrupuły moralne jak Ty? Zapewne tak, ale marginalizacja od zawsze tej części kraju ukształtowała i wypaliła na trwale w większości ludzi takie, a nie inne postawy. Czy całkiem naganne? Czy nagannym może być głód rozwoju i potrzeba by wreszcie decydujący zauważyli, czego nam trzeba, a o czym inni już zapomnieli że wystarane to mają już od dawna będąc ileś tam etapów przed nami? Bardzo dużo od tych na górze zależy i ich decyzji. Przykro jest słuchać od nadętych ważniaków, którzy jednym zdaniem -“a ch… z tą wschodnią Polską”- kreślą na nas krzyżyk.
  Mnie tak jak i Tobie nie zależy na cwaniactwie, bo takowym się brzydzę, ale i gapiostwa też nie lubię. W bardzo dużym uproszczeniu ująłem jak to się wokoło nas działo i dzieje nadal, a o czym się głośno nie mówi, ale i tak wiadomo, że chodzi o pieniądze. Nie chodzi mi też o samą kasę dla kasy i jej przejedzenie, bo to nie ma sensu i klasyfikuje gdzieś w grupie zawodowych amatorów socjali.
  Pieniądze szczęścia nie dają, ale dużo mogą pomóc pobudzić do życia to nasze chełmskie zapadlisko. Czy my musimy np z czegoś rezygnować, bo komuś się coś tam nie podoba? Tym bardziej, że on w przeszłości nawet nie zauważał naszego istnienia, nie mówiąc o jakimkolwiek naszym niezadowoleniu z jego jakichś tam wcześniejszych poczynań?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Pecunia non olet – to ma ponad 2000 lat.

   No votes yet.
   Please wait...
  • TSJ,a dlaczego tak mało u nas ludzi z fantazją,wymyślających projekty?Tacy zadupiali jesteśmy wszyscy?Daliśmy sobie wmówić,że musimy być zadupiem?

   No votes yet.
   Please wait...
   • Ci z Warszawy uważają,że mamy dopłacać do ich metra,a nam nic się nie należy?

    No votes yet.
    Please wait...
  • Ja nie jestem z Lubelszczyzny,a z Chełmszczyzny.

   No votes yet.
   Please wait...
 • TSJ, tu nie chodzi żeby być cwanszym od innych i nie chodzi mi także od innych.
  Też gdy Chełm został miastem PKWN korzystał z wyjątkowych przywilejów. Czy wykorzystał ? Ocenę pozostawiam każdemu z osobna.
  Wolę gdy rozwój ma ekonomiczne a nie polityczne podstawy.
  Co będzie jak się zmieni władza? Czy będzie zainteresowana kolejnymi 10 milionami dla Chełma tylko dlatego, że przechowamy jej nieudolnych funkcjonariuszy?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Co będzie jak się zmieni ekipa w Warszawie – będzie mniej forsy z Warszawy,to oczywiste.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Ja do władzy? Musiałbym wtedy siebie znienawidzieć.?
  Ci co z sąsiedztwa patrzą na Chełm, robią to z własnej, bardzo silnie wykadrowanej perspektywy. Tutaj tym razem i mi przyszła do głowy inna przypowieść o niezauważanej belce w swoim oku, ale oczywiście doskonale widocznym źdźble u innych, choć kij, czy tam belka jak to mówią, potrafi mieć nawet dwa końce.?
  Po części mamy tutaj skutek marnej aktywności społecznej, o której pomrukuje Pan Sawa. Tak to jest, że jak się nie wystarasz, to samo nie przyjdzie, a inni bardziej zaradni, korzystając z gapowatości co niektórych, zawczasu rozbiorą to pomiędzy sobą. Czy taki Chełm musi być ciągle skazany na ochłapy ze stołu bardziej sytych? Banaszek myślę że nie zrobi już większej wiochy z Chełma, bo on tak jest już od dawna postrzegany w całym województwie. Przekonałem się o tym osobiście i tu, i tam. O tam, tam też!

  No votes yet.
  Please wait...
  • A czy władza,co do swojego przeznaczenia jest zła?NIE

   No votes yet.
   Please wait...
 • Andrzeju Sawa dałem ci adres, co z nim zrobisz to twój problem.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Przepraszam – jaki adres?Może nie zauważyłem.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Co dla jednego jest normalne to dla drugiego bogactwo.
  TSJ ty wątpisz że Chełm został wyposażony ponad miarę inni nie wątpią.
  Gdyby będziesz u władzy to nam dołożysz, inni wątpię.
  Czy Banaszek powinien korzystać z kasy? Tak ale niech nie robi z Chełma wiochy.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Przepraszam,nie chwalę Banaszka,ale w czym robi wiochę z Chełma – nie widzę.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *