REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Strabag wybuduje nam obwodnicę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma. Podpisania umowy możemy się spodziewać w II kwartale tego roku.

Reklama

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o zakończeniu przetargu na obwodnicę Chełma.

Do przetargu ogłoszonego pod koniec zeszłego roku przystąpiły cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, która zaoferowała kwotę 441 942 911,46 zł. Najdrożej wykonanie inwestycji wyceniło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska (lider), Aldesa Construcciones (partner) – 561 401 837,33 zł.
Po szczegółowej analizie, wybrano ofertę firmy Strabag jako najbardziej korzystną. 

Od zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty pozostałe trzy firmy biorące udział w przetargu mogą złożyć odwołania. Poprawność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie też standardowo skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli nie będzie odwołań, podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić w II kwartale tego roku.

Ponad 13 kilometrów i dwie jezdnie

Jak wielokrotnie już informowaliśmy, obwodnica Chełma będzie miała prawie 14 km i powstanie w ciągu drogi ekspresowej S12. 

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wybudowane zostaną cztery węzły drogowe, 16 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty, przejścia dla zwierząt, urządzenia ochrony środowiska i BRD. Powstaną drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej.

Trasa ominie miasto od północnej strony. Jadąc DK12 od strony Piask, kierowcy wjadą na nią pomiędzy Stołpiem i Janowem na węźle Chełm Zachód. Drugi z węzłów (Chełm Północ) powstanie w miejscowości Horodyszcze, a dalej trasa przekroczy Uherkę i ominie Okszów, gdzie powstanie węzeł drogowy Chełm Okszów. Za Okszowem obwodnica przekroczy linię kolejową nr 81 relacji Chełm – Włodawa. Koniec odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, na połączeniu z obecną DK12 w miejscowości Kolonia Antonin.

Budowa ma ruszyć w roku 2023.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Mylisz się Andrzeju Sawa mówiąc, że przy Banaszku są sami partyjni. Jest tam stowarzyszenie społeczne, którym kieruje Wieliczko. Jest ono przy biurze poselskim Banaszkowej ale w sumie na jedno wychodzi.
  Chcesz poznać szczegóły to się zapisz.
  To smutne, że jeszcze nie wiesz czy ktoś łże czy nie, pomimo lat i uważasz że kompetentnym jest tylko prokurator. Dalsze lata ci w tym nie pomogą ale jesteś materiałem na polityka nawet pod skrzydłami stowarzyszenia społecznego.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Czy napisałem,że przy Banaszku są tylko partyjni,napisałem,że pis nie stanowi wystarczającego oparcia,a tak moim zdaniem logika powinno być.Nie złapałem Banaszka na konkretnym kłamstwie,a więc co mam napisać,zostawiam to tym co przedstawią dowody.A tzw.politykiem nie zamierzam być,chcę tylko zrealizować przynajmniej kilka moich pomysłów.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Andrzeju Sawa, w sumie dobrze że starasz się myśleć to dość niecodzienne teraz w Chełmie.
  Nie wiem czy są chętni czy nie do startu na prezydenta Chełma, stanowczo za wcześnie na takie dywagacje.
  W imieniu gminu chełmskiego jestem żywo zainteresowany co dzieje się naprawdę w ratuszu.
  Odkąd Banaszek za Trumpa uczył sie w USA profesjonalnie łgać a miał chłopak talent wcześniej, nie można się niczego konkretnego dowiedzieć dokąd on zmierza a za nim miasto.
  Jak mawiał Kartezjusza dobre rządy nie polegają na tym żeby gonić ludzi do roboty tylko samemu pracować oglądając się czy ludzie podążają za tobą.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Bezpartyjny powinien już teraz pracować na swoją gębę i dlatego piszę,że nie ma chętnych.Ale w 23 będą kandydaci – partyjni używani do promocji partii – to pewne.

   No votes yet.
   Please wait...
  • Kim jest Banaszek – nie wiem,czy łga czy nie,nie jestem prokuratorem,ale chyba jedno jest smutne,chyba prawie nikt za nim nie idzie.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Andrzeju Sawa, Banaszek w najbliższych wyborach tak jak najpawdopodobniej Gowin będzie w PSL.
  W Chełmie już jest a dla niektórych senatorów będzie to powrót do przeszłości.
  Tak myślę, abstrahując od moich sympatii politycznych.
  Oczywiście wszystko to dywagacje bo przy takiej polityce informacyjnej w Chełmie, która zajmują się propagandziści gmin jest skazany tylko na domysły.
  Skoro jednak odpowiadasz za Banaszka udzielają odpowiedzi a nie stawiaj nowe pytania.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Pomijam propagandę,po prostu staram się myśleć.A jakie plany ma Banaszek – nie wiem.Nie wiem czy planuje startować do reelekcji.Logika by tak wskazywała,bo w Warszawie klimat się chyba mocno się zmieni,a w Chełmie może mieć szansę.Jeszcze 2 i pół roku kadencji.Czy potrafi być kandydatem bezpartyjnym?Na dzisiaj,to w Chełmie nie widać chętnych do startu w wyborach.Pustynia polityczna.

   No votes yet.
   Please wait...
 • TSJ, można i tak ale gdy ważne żeby tylko kasa płynęła do Chełma to może zaskoczyć przyszłość.
  Gdy zmieni się władza to będzie tak jak z bogaczem i Łazarzem po śmierci:
  Wyście swoje dostali ….
  A ja zapytam i co z tym zrobiliście?
  Nawet wśród swoich macie wrogów.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A kto zrobił?A kto chce cokolwiek robić?

   No votes yet.
   Please wait...
  • Pastor, to czym się martwisz już nas dawno temu dopadło. Uważam, że do bycia Łazarzem zdążyliśmy się przyzwyczaić przez długie lata – pokłosie hasła „ch..j z tą wschodnią Polską” zrobiło swoje. Na dodatek nie było chęci, a wręcz wyjątkowa niechęć i wstręty co do pomocy miastu ze strony decydentów(a) z samorządu lubelszczyzny. Takie typowe wojenki cwaniaczków w krótkich spodenkach, których skutków dla miasta jako zbiorowiska ludzi to już się przewidzieć przecież nie dało, a raczej nie chciało.
   Wątpię też, by zagrażał nam los bogacza z przypowieści, bo do tego długa i mocno wyboista droga. Według mnie raczej nieosiągalna. Jakby się udało jakoś nadrobić choć dystans do innych na lubelszczyźnie. Gdy w Lublinie powstawały dziesiątki kilometrów dróg i estakad, odbudowywano starodawne wały obronne twierdzy w Zamościu, gminy asfaltowały leśne, mało uczęszczane piaszczyste drogi, itp, itd, Chełma nie było stać na przysłowiowe łatnie dziur w jezdniach. No, poza jednym kwiatkiem – jak w jakim amoku alkoholowym zdecydowano o wybudowaniu kosztownej miejskiej łaźni, nie przewidując tego konsekwencji.
   Teraz wokoło mamy powszechne święte oburzenie, bo fundusze dzielone są po linii partyjnej. Tak jest rzeczywiście, ale czy tego nie było lata wstecz? Było i to nadal będzie, bo takie standardy zostały już dawno temu utrwalone. Każdy bez względu na przynależność ma w nosie innych, myśli tylko o sobie i co z tego będzie miał – bo po co inwestować w taki w Chełm? Dajcie tą kasę nam, my ją spożytkujemy – przecież Chełm to i tak dziura na zadupiu. Jeszcze obwodnica im się marzy! No co za ludzie w tym Chełmie!
   Takie głosy słychać wokoło. Lubelskie buractwo w pełnej krasie.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Przy systemie zarządzania wprowadzonym przez Pis, gdzie na każdego szykuje się haki, czego można się spodziewać? Tego nie da się nawet komentować.
  Pozostaje kibicować, i to bez współczucia żalu kto i ilu w tej ich zażartej walce w tym chełmskim grajdołku między nimi padnie. Sami sobie gotują piekło już tu na ziemi. Niech tylko do cholery zrobią to co rozpaprali i naobiecywali, i wtedy niech się tłuką po łbach do woli – bez najmniejszego współczucja z tej strony. Bo jak do władzy dorwą się znowu poprzednicy z „przedwczoraj”, znów Chełm będzie jechał na szczawiu i lebiodzie, ew. mizerii – i to nie na śmietanie, tylko cienkim zsiadłym mleczku.
  Narobili nam apetytu, a teraz łotry chcą nam ledwie zastawione stoły powywracać…?

  No votes yet.
  Please wait...
  • A gdzie w tym wszystkim jesteśmy My>Nigdzie.Po prostu brak praktycznie aktywności społecznej.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Średnia okresu zatrudnienia zastępcy prezydenta to pół roku, rekordziści to kilka miesięcy.
  Moje pytanie : To są fachowcy czy partacze, Andrzeju Sawa?
  Nastroje w PiS w stosunku do własnego prezydenta są takie….. ale to chyba nic nowego w Polsce.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Z ostatnio mianowanym vice nie miałem kontaktu,a więc pomijając sprawki w Warszawie nie oceniam.Resztę na minus.

   No votes yet.
   Please wait...
  • Nie chodzi mi o nastroje chełmskiego pisu do prezydenta,a o to,że albo nie wspiera dostatecznie – co jest głupie politycznie,albo nie ma kim – co jest tragiczne.Pomijam tu moje sympatie polityczne.

   No votes yet.
   Please wait...
   • A więc czy pis jest pewien,że w najbliższych wyborach Banaszek będzie popierał pis?Nie sądzę,żeby to było jego zamiarem.

    No votes yet.
    Please wait...
 • TSJ, czy zauważyłeś że dawno już nam żadnego zastępcę prezydent nie wymienili?
  Chyba czas na rozrywkę dla gminu, kiedyś było rzymskie amfiteatry ewentualnie łaźnie publiczne a u nas tylko drogi i drogi.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Akurat drogi,to jest najtrudniejszy temat infrastruktury Chełma – i najdroższy,bo setki milionów – co najmniej 500 na to potrzeba.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Niech się lepiej wstrzymają z tym gotowaniem. Najpierw niech zrealizują to co nam naobiecywali, a przynajmniej to co pozaczynali. Później niech się nawzajem gotują do woli, najlepiej w kotle – jeden drugiego jak legioniści kucharza, poprzednika Franka Dolasa w Legii Cudzoziemskiej, za gów…ne żarcie. Zresztą i tak prędzej czy później czeka ich niechybnie kocioł. Jak nie na ziemi, to później.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Do prezydenta Banaszka a może jakieś słowo o ostatnich ruchach kadrowych na najwyższych stanowiskach w urzędzie.
  Podobno w chełmskim PiS się gotuje ale gmin też chciałby coś się dowiedzieć.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A po co nam wiedza – kto kogo?Może ktoś się zdziwi,ale smuci mnie,że ławka kadr pisu w Chełmie jest taka krótka,że Banaszek sięga po ludzi z zewnątrz,bo nie ma ich w Chełmie.A może chełmski pis nie chce wspierać prezydenta wybranego jako ich kandydat?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Przy tak barwnych opisach myślałem że moje komentarze są bardziej czytelne.
  Czasami trzeba ruszyć wyobraźnię, ja piszę do inteligentnych nawet gdy są po drugiej stronie.

  No votes yet.
  Please wait...
  • ha,ha

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama