REKLAMA
,
Strażak z Chełma najlepszy w Europie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rafał Bereza jest mistrzem Europy w sportach pożarniczych! Młodszy aspirant z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie zdobył ten tytuł już po raz trzeci.

Reklama

Zawody pożarnicze rozgrywane były w miniony weekend (20-23 września) w Słowenii. Wzięło w nich udział ponad 200 strażaków z całej Europy. Zawodnicy mieli do pokonania m.in.  tor przeszkód w pełnym umundurowaniu, trzeba było wnieść manekina i pokonać slalom, a także wbiec na kilkunastometrową wieżę z obciążeniami.

Wszystkie te konkurencje strażak z Chełma pokonał nie tylko najszybciej, ale jednocześnie – czasem 1 min 14,93 s – ustanowił nowy rekord Europy.

Sporty pożarnicze to moja pasja, która na co dzień dużo pomaga mi w pracy – mówił tuż przed wyjazdem na mistrzostwa Europy Rafał Bereza w rozmowie z Radiem Lublin. – Zawody to drugorzędna sprawa. Na co dzień, na służbie, spotykamy się z różnymi zdarzeniami – pożarami, wypadkami – i wtedy sprawność fizyczna jest potrzebna. Jest mi dużo lżej, jeśli chodzi o działania. Czwarte czy piąte piętro nie stanowią dla mnie żadnego problemu.

Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA