REKLAMA
,
Strażnicy miejscy patrolują na rowerach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W czasie wakacji częściej spotkamy strażników miejskich na rowerach niż w samochodach. Pierwsze trasy, na które wyruszyli, to były chełmskie ścieżki rowerowe. Okazuje się, że przegląd ścieżek był bardzo potrzebny.

Reklama

Chełmscy strażnicy miejscy przesiedli się na rowery. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, turystów i osób wypoczywających w Niedźwiedzim Grodzie, Straż Miejska zaczęła swoje rowerowe patrole od przeglądu ścieżek rowerowych w mieście.

Niestety, w wielu miejscach strażnicy zastali uszkodzoną infrastrukturę, m.in. wyrwane ławki czy przewrócone słupki betonowe. Biorąc pod uwagę sugestie mieszkańców, strażnicy zwrócili też uwagę na zieleń zagrażającą bezpieczeństwu rowerzystów, np. zasłonięte gałęziami znaki drogowe.

Służby miejskie szybko zareagowały na sygnały strażników. Np. w pobliżu Zakładu Karnego przy ul. Kolejowej, a także na ul. Lwowskiej, przycięto już drzewa i krzaki, które zasłaniały znaki drogowe. W Parku Miejskim naprawiono uszkodzone ławki. Kolejne nieprawidłowości będą sukcesywnie usuwane.

Patrole rowerowe są wolniejsze, ale w wielu sytuacjach bardziej skuteczne. Na rowerze łatwiej dostać się tam, gdzie wjazd samochodem jest utrudniony lub niemożliwy, a więc do parków,  na osiedlowe uliczki, czy ścieżki rowerowe. Mieszkańcom, którzy widzą taki patrol rowerowy, też łatwiej jest podejść, poprosić o pomoc czy interwencję albo przekazać swoje sugestie czy spostrzeżenia dotyczące  bezpieczeństwa.

A jak nie spotkamy strażników miejskich na rowerach, zawsze możemy do nich zadzwonić pod nr tel. 986 82 564 96 60 lub wysłać wiadomość na adres e-mail: straz.miejska@umchelm.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA