REKLAMA
,
Studenci sprawdzą czego nauczyli się w tym roku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj ostatni dzień zajęć semestru letniego dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Od jutra (22 czerwca br.), zaczyna się sesja egzaminacyjna.

Reklama

Kilkuset studentów przez najbliższe dni (do 2 lipca br.) zdawać będzie egzaminy kończące pewien etap nauki.  Od pomyślności podczas sesji zależeć będzie promocja na kolejny rok, wysokość średniej ocen (ważna przy ubieganiu się o stypendia), a wreszcie – czas trwania wakacji. Komu nie powiedzie się  teraz, będzie mógł poprawić wyniki, ale dopiero we wrześniu.

Każdy student ma swoja metodę na zdanie egzaminu. Studentki pedagogiki polecają podchodzenie do egzaminów w tzw. terminach zerowych. – Nawet jeżeli coś pójdzie nie tak – mówią – to można, bez żadnych konsekwencji, zdawać egzamin ponownie w „normalnym”  terminie.

Najważniejsze to dobra organizacja – poleca Agnieszka z pielęgniarstwa – jeżeli pracuje się, chociaż trochę,  przez cały semestr, to podczas sesji jest dużo łatwiej.

Studenci polecają też metodę „3Z” czyli zakuć, zdać, zapomnieć. – Może niektórych rozczaruję – mówi Bartek – ale nie ma lepszego sposobu, jak po prostu zasiąść do notatek, książek, internetu czy co tam kto ma i po prostu się pouczyć.

Za wszystkich trzymamy kciuki!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA