REKLAMA
,
Student PWSZ może zostać mistrzem świata
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tomasz Hornik – student chełmskiej PWSZ  ma szansę zostać Szybowcowym Mistrzem Świata Juniorów.

Nasz szybownik będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata, które na przełomie lipca i sierpnia zostaną rozegrane w Pociunai (Litwa). Wystartuje w Klasie Standard na szybowcu Rolladen-Schneider LS8. Hornik jest ubiegłorocznym Mistrzem Polski Juniorów.

Reklama

Tym razem czas na złoto

W 2015 roku Polscy Juniorzy stanęli przed ogromnym logistycznym i finansowym wyzwaniem jakim był wyjazd na Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów do oddalonego o ponad 16 tys. km Naromine (Australia). Nie tylko udało się na zawody pojechać, ale także skutecznie włączyć się do walki o medale.  Ostatecznie wywalczyli tytuł Wicemistrzów Świata. Ale czy to im wystarczyło? Oczywiście, że nie. W tym roku ich celem jest najwyższy stopień podium.

Przed tą szansą stanie również Tomasz Hornik, student pilotażu na PWSZ w Chełmie. Swoją przygodę z szybownictwem rozpoczął w 2011 roku, a już dwa lata później po raz pierwszy spróbował swoich sił w zawodach.

Możliwość podjęcia walki z najlepszymi była dla mnie motywacją do tego by zdobywać bezcenne doświadczenie. Powietrze jest dla mnie nie tylko stadionem ale przede wszystkim miejscem, w którym mogę czuć się w pełni swobodnie pozwalając sobie na spacer w trzech wymiarach – komentuje Tomasz Hornik.

Jak mówi, w ostatnim  sezonie mógł bardzo dużo trenować, co zaowocowało wysoką formą. Były okazje do lotów w trudnych warunkach pogodowych. Takie same mogą zdarzyć się na Litwie.

Czy jest szansa na złoto? Wydaje mi się, że jest. Mam najwyższy ranking ze wszystkich zawodników w klasie standard, więc startuję z pierwszego miejsca. Grunt to dowieść, że ta pozycja nie wzięła się znikąd.

Zbiórka jeszcze przez kilka godzin

Wyjazd na tego typu zawody jest bardzo kosztowny. Młodzi szybownicy na jego sfinansowanie potrzebują kilku tysięcy złotych. Dlatego na początku lipca, rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na portalu „Polak potrafi”. Dotychczas uzbierali 9552 zł, czyli więcej niż potrzebowali. Zbiórka trwa jednak nadal. Jeżeli chcecie aby z ekipą pojechał pomocnik – weźcie udział w zbiórce!

Nasza akcja na serwisie zakończy się dzisiaj (wtorek) o godziny 22:00. Zapraszamy do wspierania. Na tych,  którzy zdecydują się na wpłatę czekają nagrody.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA