REKLAMA
,
Stulno. O mało nie zamarzł
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmarzniętego mężczyznę zauważyli w rowie w miejscowości Stulno policjanci z Woli Uhruskiej. 55-latek był porozpinany i wyraźnie nietrzeźwy. Powiedział, że nie ma sił i nie wie jak trafić do domu. 

Policjanci z posterunku w Woli Uhruskiej, wczoraj (11 stycznia) podczas patrolowania miejscowości Stulno, w rejonie przystanku autobusowego zauważyli skulonego mężczyznę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, był zmarznięty. Powiedział, że jest mu bardzo zimno i nie wie jak trafić do domu.

Reklama

Policjanci ustalili jego dane i odwieźli go do odległego o około 7 kilometrów domu.

***

W związku z niskimi temperaturami policjanci apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy bezradne. Warto skontaktować się z policjantami, jeśli mamy informacje o ludziach zamieszkujących pustostany, domki na ogródkach działkowych lub inne nieogrzewane miejsca. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach lub przystankach. Zgłoszenia można przekazywać dzwoniąc na nr 997, 112 lub pogotowia ratunkowego, również anonimowo.

Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która ma zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób anonimowo poinformujemy o miejscu przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować komuś życie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA