REKLAMA
,
Stwórz ogród dla pszczół i wygraj
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” to konkurs dla właścicieli ogródków, ale także dla szkół. Sprawdź, o co chodzi.

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zachęca mieszkańców regionu do poznania zwyczajów pszczół i do udziału w konkursie „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”. Chodzi o utworzenie ogrodowego zakątka w oparciu o rośliny miododajne oraz elementy wyposażenia, takie jak domki i poidełka dla owadów.
W konkursowe szranki mogą stawać osoby prywatne (w kategorii indywidualnej) oraz placówki oświatowe i opiekuńcze (w kategorii szkolnej).

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w projekcie?
Po pierwsze, zgłosić zamiar utworzenia ogrodu (do 7 kwietnia), a następnie czekać na przyznanie kodu przez organizatora i… zacząć działać. Zadaniem zespołów w kategorii szkolnej jest nie tylko wykonanie ogrodu, ale też uczestnictwo w zajęciach o życiu i znaczeniu pszczół. Na sprawozdania i fotografie organizator będzie czekał do 15 września br.

Zgłoszenia do konkursu oraz dokumentację z realizacji konkursowego zadania należy wysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej.

Konkursowe jury przy ocenie będzie brało pod uwagę: estetykę i efektowność wizualną ogrodu, jego użyteczność dla zapylaczy, atrakcyjność i niepowtarzalność aranżacji, ale także zaangażowanie uczestnika w projekt (na podstawie sprawozdania).

Na autorów sześciu najpiękniejszych ogrodów (po trzy w każdej kategorii) czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na uczniów zwycięskich szkół i przedszkoli – dodatkowe upominki i wyjazd na warsztaty pszczelarskie.
W kategorii indywidualnej jury przyzna także 50 wyróżnień w postaci równorzędnych nagród rzeczowych.

Projekt jest realizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Więcej informacji na temat konkursu, a także jego regulamin, interaktywny formularz zgłoszeniowy i materiały pomocnicze znajdziecie tutaj: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkurs-tajemniczy-ogrod-dla-pszczol-i-dzikich-zapylaczy/

 

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA