REKLAMA
,
Suche konary zagrażają przechodniom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy miasta alarmują, że przy Alejach Józefa Piłsudskiego, spotkać można suche konary na drzewach, które zagrażają zarówno kierującym pojazdami, jak i przechodniom. 

Reklama

Kwestię przycinki drzew w tym miejscu, podjął się radny Andrzej Pieńkowski, podczas ostatniej sesji Rady Miasta Chełm. – Nie jestem specjalistą od dendrologii, ale zostałem zobligowany, żeby przełożyć tą kwestię – komentował.

Jak informowali przedstawiciele chełmskiego magistratu, władze miasta są po twardych negocjacjach z konserwatorem zabytków, który chce uchronić każde drzewo. – Wiele z nich ma nawet około 80 lat. Niestety niektórych uratować się nie da – mówił wiceprezydent Józef Górny.

Wiceprezydent zapowiedział również, że miasto ma w planach modernizację Alei Józefa Piłsudskiego oraz zwolnienie ruchu samochodowego. Zaapelował również do przedstawicieli Zarządu Dróg Miejskich o wycinkę suchych konarów, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. – Mamy sześć drzew, które są oznakowane i przeznaczone do wycięcia, za zgodą konserwatora zabytków. Jesteśmy w trakcie ogłaszania przetargu na wykonawcę zadania – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM. Tomasik zaznacza również, że w przyszłym roku czekają nas zmiany proceduralne. – Zgodę na wycinkę wydaje miejski Inspektorat Środowiska, od przyszłego roku wydawać ją będzie Marszałek Województwa – dodaje.

Napisz komentarz
 • Poczekajmy aż jakiś suchy konar spadnie komuś na głowę lub uszkodzi samochód ,moze wtedy ktoś się zajmie tymi zeschniętymi i chorymi drzewami . Tradycyjnie musimy poczekać aż dojdzie do jakiegoś nieszczęśia ,wtedy może ktoś pomyśli że czas coś zrobić z tymi chorymi i wątpliwej urody drzewami .

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA