REKLAMA
,
Świadczenia dla rodzin. Będą dyżury ZUS i szkolenie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy regionu nadal składają wnioski o świadczenia na dzieci: 500+ i rodzinny kapitał opiekuńczy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dla nich kolejne dyżury eksperta i internetowe szkolenie. Sprawdź szczegóły.

Reklama

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ oraz o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) należy składać przez internet, za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
Rodzicom, którzy potrzebują wsparcia z wypełnieniem wniosku, taką pomoc świadczy ZUS w każdej ze swoich placówek.

Dodatkowo 17 marca (czwartek) odbędą się dyżury w miejscowościach, gdzie Zakład nie ma swoich placówek. Tego dnia z porad pracowników ZUS w sprawie 500+ i RKO będzie można skorzystać m.in. w ośrodkach pomocy społecznej w:

  • Fajsławicach
  • Hańsku

w godzinach 9:00-14:00. Żeby podczas dyżuru złożyć elektroniczny wniosek o świadczenie na dziecko, trzeba wziąć ze sobą dowód tożsamości i numer rachunku do wypłaty.

Chełmski ZUS zaprasza z kolei na spotkanie informacyjne o świadczeniu Rodzina 500+. Odbędzie się 24 marca przez internet. Początek o godz. 10:00. Zapisy pod numerem telefonu 82 565 34 55, wewnętrzny 100, lub e-mailem: chelm_szkolenia@zus.pl.

Jak dotąd rodzice i opiekunowie dzieci z Chełma i powiatu chełmskiego złożyli około 9 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Z powiatu włodawskiego wpłynęło 2,4 tys. wniosków, a z krasnostawskiego – 3,4 tys.

Oba świadczenia można pobierać równolegle. 500+ przysługuje na dzieci do ukończenia 18 roku życia. Z kolei Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA