REKLAMA
,
Świąteczny balet
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. Ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. W najbliższą sobotę, 2 grudnia br., będzie można je zobaczyć w Chełmskim Domu Kultury.

Reklama

„Dziadek do orzechów” to bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką i choreografią. Wprowadzi każdego widza w magiczny świat baletu klasycznego. Ta historia już od ponad stu lat cieszy widzów – premiera miała miejsce w 1892 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.

Przedstawienie opowiada historię Klary, małej dziewczynki, która pod choinką znajduje dziadka do orzechów. Po zabawie i tańcach wokół świątecznego drzewka, zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia, ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy ze swoim królem, gnomy, śnieżynki, Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze. Książę zaprasza Klarę w fantastyczną podróż: razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość. Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki: czekolada – taniec hiszpański, kawa – taniec arabski, herbata – taniec chiński, rosyjski (trepak) oraz walc kwiatów. W końcu Klara budzi się trzymając w ramionach nie księcia, ale dziadka do orzechów.

Niezapomniana muzyka, piękne kostiumy i scenografia, a do tego młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu artystów Royal Russian Ballet  – to wszystko sprawia, że mamy do czynienia z przedstawieniem najwyższej światowej próby.

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.oo, 2 grudnia br., w sali widowiskowej ChDK. Bilety po 95 zł.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA