REKLAMA
,
„Świeć Gwiazdeczko” koncert kolęd i pastorałek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-12-23 094101Chcesz posłuchać najpiękniejsze kolędy i pastorałki w bardzo ciekawych aranżacjach i zaprezentowane przez lokalnych artystów? 6 stycznia Chełmski Dom Kultury zaprasza do udziału w koncercie kolęd i pastorałek. Widowisko ma charakter dobroczynny. 

Reklama

Koncert rozpocznie się o godzinie 15:30 i 18:30 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Stasia Blicharza.

„Staś urodził się z zespołem Downa i wadą serca. W wieku 7 miesięcy przeszedł skomplikowaną operację korygującą wadę serca. Gdy skończył pół roku stwierdzono u niego zespół Westa – lekooporną padaczkę. Od czterech lat Staś jest na diecie ketogennej, która znacząco ograniczyła napady padaczkowe i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Nadal przyjmuje on leki przeciwpadaczkowe, ale ich wpływ nie jest tak negatywny. Rozwój Stasia jest bardzo opóźniony. Chłopiec ma 7 lat, a nie chodzi, nie raczkuje, przemieszcza się jedynie na siedząco. Są jednak szanse, że kiedyś będzie chodził. Wymaga to jeszcze sporo czasu i pracy. Ale poprawił się z nim kontakt, jest coraz bardziej zainteresowany otoczeniem, coraz więcej i szybciej się uczy. Nie mówi, rodzice uczą się porozumiewania z nim przy pomocy gestów i piktogramów. Rodzice starają się także minimum trzy, cztery razy w roku uczestniczyć w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Oprócz tego rehabilitują dziecko prywatnie oraz w domu. Wymaga to jednak sporych nakładów finansowych. Bez pomocy Ludzi Dobrej Woli – nie mieliby żadnej szansy na rehabilitację. Bardzo ważna i potrzebna jest też dla niego terapia logopedyczna i pedagogiczna, oraz hipoterapia i basen. Rodzice chcieliby, aby wspólna praca, jaką w rozwój Stasia włożyli oni sami i rehabilitanci nie poszła na marne.”

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie Chełmskiego Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: chdk.chelm.pl

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA