REKLAMA
,
Święto teatromanów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Raz do roku Rudka (gm. Ruda Huta) staje się miejscem teatralnych przeżyć. 3 sierpnia br. zaczyna się Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów – Wyżyna Teatralna”.

W tym roku – przez cztery dni, od 3 do 6 sierpnia br., uczestnicy „Wyżyny” będą mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia spektakli i koncertów. Przyjadą artyści sceny m.in. ze Słupska, Lublina, Rzeszowa, Chełma, Poznania, Kielc i Jarosławia. My polecamy monodram chełmianina Mirosława Majewskiego „Ja jestem żyd z wesela” (3.08., godz. 18.45).

Reklama

Pierwszy festiwal został zorganizowany w Rudce w 2008 r.  Jego założeniem było od początku

… budowanie związków między ludźmi, wzajemnego zaufania i zaangażowania w sprawy wspólnoty (…) poprzez animację życia kulturalnego w sferze teatru. – Ogłosili w swoim ideowym manifeście organizatorzy

„Wyżyna Teatralna” ma charakter spotkań najciekawszych teatrów z różnych regionów Polski. Oprócz pokazów scenicznych, prowadzone są warsztaty dla instruktorów i uczestników festiwalu, prezentacje plenerowe, koncerty. Poza tym co roku można liczyć na niespodzianki. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie  – poprzez „Wyżynę Teatralną” chce zmieniać myślenie o teatrze; pokazywać, że teatr to nie tyle budynek z aksamitnymi fotelami, co dobra zabawa oparta na relacjach międzyludzkich.

Festiwal w poprzednich latach gościł uznanych artystów polskich. Na scenie w Rudce wystąpili m.in.: Jan Peszek, Przemysław Gąsiorowicz, Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Olga Mysłowska, Tomasz Karolak.

Program tegorocznej „Wyżyny”

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA