REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Świętujemy Dzień Pszczoły
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Co robią pszczoły i dlaczego bez nich wyginiemy? Galeria Chełm zaprasza nas w sobotę, 15 maja, na wspólne  świętowanie Światowego Dnia Pszczoły.

Galeria Chełm i Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają 15 maja na kreatywny piknik z okazji Światowego Dnia Pszczoły. Organizatorzy połączyli zabawę z edukacją o znaczeniu pszczół w środowisku i ekosystemie. Promować też będą ideę budowania uli.
 
Święto potrwa w godzinach 11.00 – 15.00.  W programie:
spotkania z chełmskimi pszczelarzami i prezentacja uli,
pogadanki na temat pszczół, ich roli i znaczeniu w środowisku, sposobie pozyskiwania miodu, informacje na temat roślin miododajnych.
Zaplanowaliśmy także prezentację sprzętu pszczelarskiego: miodarek i transportówek, a wśród uczestników festynu rozdamy 200 słoiczków miodu, nasiona roślin łąki kwietnej oraz węzy pszczele do wyrobu świec woskowych w domu – kuszą organizatorzy.
Będą też konkursy z nagrodami dla najmłodszych.
 
Patronat nad świętem objął Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, marka Lubelskie oraz program „Wspólnie dla pszczół”.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Z tym dniem pszczoły to lipa nie to że z tego jest dobry miód. Jest to promocja jak zrobisz zakupy w Galerii na jakąś niewielką kwotę to dostaniesz słoiczek miodu.
  Chociaż na osłodę dobre i to.
  Może przyszłe edycje będą ciekawsze, życzymy tego organizatorom.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *