REKLAMA
,
Świętujemy na placu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się jutro (21 grudnia br.) na Pl. Łuczkowskiego w centrum Chełma. Przyświeca mu hasło „Dziś w niedźwiedzim grodzie wesoła nowina”.

Reklama

Jarmark trwać będzie dwa dni (czwartek-piątek, 21-22 grudnia br.), a jego organizatorem jest samorząd. To już piąty rok z rzędu mieszkańcy miasta mają okazję zrobić przedświąteczne zakupy, ale także spotkać się przy wspólnym stole, opłatku i kolędowaniu.

Udział w tegorocznym kiermaszu bierze około 40 wystawców. Na straganach będzie można kupić ciekawe rękodzieło, ozdoby świąteczne, ale także kosmetyki i biżuterię. Nie zabraknie świątecznych smakołyków w postaci pierogów, uszek, pasztetów, kiełbas i ciast. Przygotowali je m.in. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Na stoisku Chełmskiego Hospicjum Domowego będzie można kupić kalendarz na rok 2018 i tym samym wesprzeć działalność hospicjum.  Pyszne ciastka oferować będzie Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, a dochód zasili ich działalność.

Jarmark odbywać się będzie w godz. 10-18.

22 grudnia br. czyli w drugi dzień jarmarku, Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na Wigilię Wszystkich Chełmian. O godz. 16 władze miasta złożą nam życzenia, a wspólne biesiadowanie umilą kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. Harcerze z chełmskiego hufca przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA