REKLAMA
,
Świętujmy razem rocznicę niepodległości
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na wspólne obchody Święta Niepodległości w Chełmie zaprasza Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek. Udział w święcie zapowiedział Jacek Sasin – wiceprezes Rady Ministrów.

Reklama

Uroczystości rozpoczną się w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 9:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Bazylice Narodzenia NMP.

Na godz. 10:30 pod Pomnikiem Niepodległości na pl. dra Edwarda Łuczkowskiego zaplanowano uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości: odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego, wystąpienie Prezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości oraz defilada wojskowa.

O godz. 11:30 rozpocznie się część artystyczna, którą wypełni Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Dobrakowskiej i Roberta Wojciechowskiego oraz koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

Po uroczystościach organizatorzy zapraszają na tradycyjną grochówkę wojskową.

Jednocześnie samorząd przypomina, że w trakcie obchodów Święta Niepodległości, pl. Łuczkowskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Retoryczne pytanie – a jak czczono 2-4 listopada,dni gdy Dreszer,Ambroziewicz i ich ludzie wyzwolili Chełm od zaborcy.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Panie Sawa, to w jaki sposób i kiedy Dreszer i jego ludzie rozbrajali austriacką komendę stacjonującą na Górce, wie poza zawodowcami – historykami tylko niewielka grupa, jak to ja nazywam – „odmieńców”. Reszta dumnych Chełmian na takie pytanie wzruszała by z obojętnością ramionami, albo przewracała oczyma w zakłopotaniu.

   No votes yet.
   Please wait...
   • No i tiom dieło.Lekceważenie naszej historii – to smutne.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA