REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Sybiraków pojedziemy jak po stole?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa remont ulicy Sybiraków w centrum Chełma. Krótka ulica, od lat naprawiana jedynie doraźnie, poważnie wdawała się we znaki kierowcom.

Reklama

Droga liczy zaledwie 280 metrów, ale ulokowana jest w newralgicznym punkcie miasta. Tędy można dojechać m.in. do jednego z większych parkingów w centrum miasta (przy „Chrobrym”) oraz do wielu sklepów i punktów usługowych w rejonie ulic Lwowskiej, Partyzantów czy deptaka. Ostatnio ulicę naprawiano jedynie doraźnie, co dawało taki efekt, że dziury łatane w jednym miejscu, natychmiast pojawiały się w innym. Tak więc kierowcy cały czas musieli ją pokonywać slalomem.

Czy tym razem remont ulicy Sybiraków wreszcie zostanie zrobiony jak trzeba? Wykonawcą prac jest firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej. To ta sama, która remontuje już w naszym mieście m.in. ul. Kolejową. Zakres prac przy modernizacji Sybiraków obejmie przebudowę nawierzchni i chodników oraz nowe oznakowanie.

Remont będzie kosztował 395 tys. zł. Większość tej kwoty, bo 70 procent, pokryje dofinansowanie pozyskane przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca zobowiązał się, że zakończy remont do 30 października br.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama