REKLAMA
,
Sybiraków pojedziemy jak po stole?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa remont ulicy Sybiraków w centrum Chełma. Krótka ulica, od lat naprawiana jedynie doraźnie, poważnie wdawała się we znaki kierowcom.

Reklama

Droga liczy zaledwie 280 metrów, ale ulokowana jest w newralgicznym punkcie miasta. Tędy można dojechać m.in. do jednego z większych parkingów w centrum miasta (przy „Chrobrym”) oraz do wielu sklepów i punktów usługowych w rejonie ulic Lwowskiej, Partyzantów czy deptaka. Ostatnio ulicę naprawiano jedynie doraźnie, co dawało taki efekt, że dziury łatane w jednym miejscu, natychmiast pojawiały się w innym. Tak więc kierowcy cały czas musieli ją pokonywać slalomem.

Czy tym razem remont ulicy Sybiraków wreszcie zostanie zrobiony jak trzeba? Wykonawcą prac jest firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej. To ta sama, która remontuje już w naszym mieście m.in. ul. Kolejową. Zakres prac przy modernizacji Sybiraków obejmie przebudowę nawierzchni i chodników oraz nowe oznakowanie.

Remont będzie kosztował 395 tys. zł. Większość tej kwoty, bo 70 procent, pokryje dofinansowanie pozyskane przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca zobowiązał się, że zakończy remont do 30 października br.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA