REKLAMA
,
Sygnały Czytelników. Jak dojechać do garażu?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nasz Czytelnik nie mógł dojechać do swojego garażu, bo drogę zastawiono barierkami. O bałagan w okolicy Kolejowej 64 oraz brak informacji obwinia MPGK. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Reklama

Na Alarm24 otrzymaliśmy niepokojący sygnał od naszego Czytelnika:

Wracając dzisiaj (24 lipca br. – red.) samochodem o godzinie 20 chciałem wjechać w ulicę dojazdową do mojego garażu (ulica boczna od Kolejowej na wysokości numeru 64). Niestety było to niemożliwe, ponieważ z drogi zdjęto płyty oraz uniemożliwiono przejazd zastawiając ją barierkami. Nikt z nas nie może skorzystać z garażu, nigdzie  nie odnalazłem informacji kto jest za to odpowiedzialny oraz do kiedy nie będzie można skorzystać z mojej własności.

Ostatecznie Czytelnik ustalił, że za zamieszanie odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie i że prace związane z usuwaniem awarii rozpoczną się dopiero następnego dnia. Czytelnik podkreśla, że „nie został umożliwiony żaden dojazd do garaży” oraz że brakuje „jakiejkolwiek informacji o tym co się tam dzieje”.

Sygnał przekazaliśmy MPGK. Poniżej publikujemy odpowiedź firmy:

W odpowiedzi na zapytanie dotyczące braku możliwości dojazdu do garażu przy ul. Kolejowej (na wysokości numeru 64) wyjaśniam, że powodem takiej sytuacji była awaria sieci kanalizacyjnej, która przebiega w tym rejonie. Awaria została zgłoszona w dniu 24.07.2018 r. około godz. 14.00. Była na tyle poważna, że ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o ustawieniu zastaw uniemożliwiających przejazd samochodów, ponieważ teren awarii zapadał się. Nie wykryta w porę awaria kanalizacyjna mogła w konsekwencji doprowadzić do całkowitego zapadnięcia terenu. Dodatkową trudnością w usunięciu awarii była konieczność zgłoszenia jej do właściciela terenu tj. spółki PKP Nieruchomości. Dlatego naprawa awarii sieci kanalizacyjnej mogła rozpocząć się dopiero następnego dnia.

Magdalena Gardzińska-Kabała z Działu Organizacji i Nadzoru MPGK Sp. z o.o. w Chełmie wyjaśnia dalej, że chodziło przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi i mienia. Przy braku zabezpieczeń, samochód z prowadzącym kierowcą „mógłby nawet zapaść  się w miejscu wspomnianej awarii”. Nadto, zdaniem firmy, dojazd do garaży „był i jest możliwy od strony firmy STAL – MET”.

Okazało się, że kanalizacja sanitarna w tym miejscu przebiega na głębokości około 3,5 m i wymaga dużego nakładu prac ziemnych oraz wymiany odcinka sieci kanalizacyjnej. Niemniej, firma ocenia, że ruch tą drogą uda się przywrócić jeszcze dzisiaj – 26 lipca br.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA