REKLAMA
,
Synergia nauki i przemysłu 2017
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była organizatorem Seminarium ,,Synergia Nauki i Przemysłu 2017”, które odbyło się 4 -6 września br. w Centrum Studiów Inżynierskich.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych firm z branży mechanicznej m.in.: DMG Mori, Siemens, Heidenhain, Autodesk, Sandvik, EROWA, KUKA, M.A. Ford i wiele innych.

Reklama

Głównym celem seminarium była współpraca i integracja ośrodków akademickich z podmiotami działającymi w sektorze przemysłowym zmierzająca do efektywnego kształcenia studentów na kierunkach inżynierskich.

Przykładamy ogromną wagę do tego, aby studenci, którzy się u nas kształcą, oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, mieli okazję nabyć cenne doświadczenie. Wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad programem nauczania, który będzie odzwierciedlał rzeczywiste potrzeby rynku pracy. W naszych laboratoriach, studenci uczą się na najnowocześniejszym sprzęcie, którym dysponują największe firmy z branży przemysłowej. Dzięki temu, po ukończeniu studiów są oni odpowiednio przygotowani, aby podjąć pracę zawodową, praktycznie bez żadnego dodatkowego szkolenia ze strony pracodawcy – powiedział Arkadiusz Tofil, Rektor PWSZ w Chełmie.

 

Szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie inżynierów do pracy zawodowej zwrócił prezes DMG MORI POLAND – Marek Osiński.

Dostarczamy coraz nowsze rozwiązania technologiczne i nowocześniejsze maszyny, które są skomplikowane w obsłudze. Cieszymy się, że młodzież jest coraz zdolniejsza i jest w stanie tę wiedzę przyjąć i skutecznie wdrożyć.

Seminarium odbyło się w Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ. O wykształceniu, jako najlepszej inwestycji, przedstawiciele uczelni rozmawiali z przedsiębiorcami. Dyskusja dotyczyła m.in. rozwoju systemu szkoleń i kształcenia studentów. Wszystko po to, aby przyszli inżynierowie, zdobyli praktyczne umiejętności, które są pożądane przez potencjalnych pracodawców.

Tegoroczna edycja seminarium dotyczyła procesu kształcenia programistów i operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Podczas spotkania prelegenci dzielili się wiedzą dotyczącą najnowocześniejszych technologii i rozwiązań stosowanych w branży.

Seminarium było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą produkcyjną czołowych polskich firm zajmujących się obróbką materiałów. W trzydniowym seminarium uczestniczyło 500 uczestników z czego 270 uczniów szkół zawodowych, liceów i techników.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA