REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Sześć kolizji w ciągu jednego dnia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zmieniły się warunki na drogach i od razu są tego efekty. Na terenie powiatu krasnostawskiego doszło wczoraj do sześciu kolizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci zaś apelują o ostrożną jazdę. 

Reklama

O sporym szczęściu może mówić 38-latek z Łukowa. Wczoraj rano (13 stycznia) w miejscowości Wielkopole na drodze wojewódzkiej numer 842 kierując ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, po czym uderzył w drzewo. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało, nie ucierpieli również inni uczestnicy ruchu drogowego.

W Izbicy 35-latek z Krasnegostawu, który kierował toyotą, również stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z oplem kierowanym przez 42-latkę. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doprowadziła nadmierna prędkość.

Z kolei w miejscowości Zakręcie 44-latek, który kierował samochodem marki Volkswagen Golf, nie zachował odpowiedniej odległości. Najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Audi A3, którym kierowała 36-latka z gminy Krasnystaw. Tutaj również nikomu nic się nie stało. W zdarzeniu uszkodzone zostały jedynie pojazdy, a kierowca golfa dostał mandat i 6 punktów karnych.

Na drogach powiatu doszło jeszcze do trzech drobniejszych zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zwłaszcza teraz, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. Pamiętajmy, że kiedy jezdnia jest oblodzona i pada śnieg, droga hamowania znacznie się wydłuża i nasz samochód nie zatrzyma się zaraz po naciśnięciu pedału hamulca.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama