REKLAMA
,
Sześć kolizji w ciągu jednego dnia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmieniły się warunki na drogach i od razu są tego efekty. Na terenie powiatu krasnostawskiego doszło wczoraj do sześciu kolizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci zaś apelują o ostrożną jazdę. 

Reklama

O sporym szczęściu może mówić 38-latek z Łukowa. Wczoraj rano (13 stycznia) w miejscowości Wielkopole na drodze wojewódzkiej numer 842 kierując ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, po czym uderzył w drzewo. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało, nie ucierpieli również inni uczestnicy ruchu drogowego.

W Izbicy 35-latek z Krasnegostawu, który kierował toyotą, również stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z oplem kierowanym przez 42-latkę. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doprowadziła nadmierna prędkość.

Z kolei w miejscowości Zakręcie 44-latek, który kierował samochodem marki Volkswagen Golf, nie zachował odpowiedniej odległości. Najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Audi A3, którym kierowała 36-latka z gminy Krasnystaw. Tutaj również nikomu nic się nie stało. W zdarzeniu uszkodzone zostały jedynie pojazdy, a kierowca golfa dostał mandat i 6 punktów karnych.

Na drogach powiatu doszło jeszcze do trzech drobniejszych zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zwłaszcza teraz, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. Pamiętajmy, że kiedy jezdnia jest oblodzona i pada śnieg, droga hamowania znacznie się wydłuża i nasz samochód nie zatrzyma się zaraz po naciśnięciu pedału hamulca.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA