REKLAMA
,
Sześciu kierowców bez prawa jazdy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sześciu kierowców bez prawa jazdy, 570 mandatów karnych, 600 przekroczeń oraz 900 skontrolowanych przejazdów to efekt działań przeprowadzonych na drogach woj. lubelskiego, jak i w całym kraju, pod nazwą „Prędkość”. 

Reklama

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Wczoraj na terenie woj. lubelskiego, tak jak i w całym kraju, policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Głównym celem działań było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów. W trakcie akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

W sumie podczas wczorajszych działań, w świetle nowych już przepisów, z prawem jazdy pożegnało się na 3 miesiące 6 kierowców. Jako pierwsza, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, w ręce policjantów z ryckiej drogówki wpadła 53-letnia kierująca vw passatem. Jechała ul. Rokicką w Stężycy z prędkością 105 km/h. Kilka godzin później w tej samej miejscowości i na tej samej ulicy został zatrzymany 34-latek z Dęblina. Ten z kolei miał na liczniku swojego bmw – 107 km/h.

Z prędkością 112 km/h pędził citroenem jumperem w Kol. Guzówka pod Biłgorajem 29-letni mieszkaniec Lublina, z kolei w m. Rogoźniczka na K-2 w pow. bialskim, inny mieszkaniec Lublina w terenie zabudowanym jechał 106 km/h.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali też kierowcę audi w m. Lubcze w pow. tomaszowskim. Miernik prędkości wskazał u 26-latka 119 km/h.

W podobny sposób prawo jazdy stracił też kierowca volkswagena zatrzymany w pow. lubartowskim w miejscowości Glinik. 35-latek pędził 123 km/h.. Mężczyzna w trakcie kontroli sam przyznał policjantom, że tuż przed zatrzymaniem słuchał w radiu informacji o nowych przepisach i możliwości utraty prawa jazdy za zbyt szybka jazdę.

W sumie podczas wczorajszych działań policjanci na terenie woj. lubelskiego skontrolowali 902 pojazdy, ujawnili 613 przekroczeń prędkości i nałożyli 578 mandatów karnych

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA