REKLAMA
,
Szkolą się chełmscy Terytorialsi
Szkolą się chełmscy Terytorialsi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W weekend w Janowie pod Chełmem możemy trafić na Terytorialsów. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Gdzie jeszcze będą ćwiczyć żołnierze?

Reklama

W sobotę i niedzielę (25 i 26 lipca) ponad 400 żołnierzy Obrony Terytorialnej z Chełma, Krasnegostawu, Świdnika i Włodawy przejdzie intensywne szkolenia.

Żołnierze 24 batalionu lekkiej piechoty będą doskonalić umiejętności bojowe na strzelnicach Hubale, Hrubieszów oraz Sitaniec.
Z kolei w terenie będą ćwiczyć wspólnie ze strażą pożarną i policją. Tam sprawdzą działania na wypadek wystąpienia powodzi oraz katastrof komunikacyjnych. Ćwiczenia odbędą się w Janowie, Stawie, Nowosiółkach i Leonowie w powiecie chełmskim. A także w Tarnogórze, Piaskach, Hannie, Olchówku, Urszulinie i Starym Brusie.

Podczas zajęć w terenie żołnierze nie będą wykorzystywać środków pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Program szkolenia zakłada m.in. rozszerzanie kompetencji żołnierzy OT o działania przeciwkryzysowe, przy jednoczesnym doskonaleniu zdolności bojowych. Oprócz treningów strzeleckich, czy zajęć z taktyki, żołnierze OT będą ćwiczyć współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi na wypadek wystąpienia niemilitarnych sytuacji kryzysowych. Wszechstronne wyszkolenie i przygotowanie żołnierzy WOT okazuje się być coraz bardziej potrzebne. Zwłaszcza w obszarze usuwania skutków katastrof i klęsk żywiołowych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA