REKLAMA
,
Szkolą się chełmscy Terytorialsi
Szkolą się chełmscy Terytorialsi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W weekend w Janowie pod Chełmem możemy trafić na Terytorialsów. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Gdzie jeszcze będą ćwiczyć żołnierze?

Reklama

W sobotę i niedzielę (25 i 26 lipca) ponad 400 żołnierzy Obrony Terytorialnej z Chełma, Krasnegostawu, Świdnika i Włodawy przejdzie intensywne szkolenia.

Żołnierze 24 batalionu lekkiej piechoty będą doskonalić umiejętności bojowe na strzelnicach Hubale, Hrubieszów oraz Sitaniec.
Z kolei w terenie będą ćwiczyć wspólnie ze strażą pożarną i policją. Tam sprawdzą działania na wypadek wystąpienia powodzi oraz katastrof komunikacyjnych. Ćwiczenia odbędą się w Janowie, Stawie, Nowosiółkach i Leonowie w powiecie chełmskim. A także w Tarnogórze, Piaskach, Hannie, Olchówku, Urszulinie i Starym Brusie.

Podczas zajęć w terenie żołnierze nie będą wykorzystywać środków pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Program szkolenia zakłada m.in. rozszerzanie kompetencji żołnierzy OT o działania przeciwkryzysowe, przy jednoczesnym doskonaleniu zdolności bojowych. Oprócz treningów strzeleckich, czy zajęć z taktyki, żołnierze OT będą ćwiczyć współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi na wypadek wystąpienia niemilitarnych sytuacji kryzysowych. Wszechstronne wyszkolenie i przygotowanie żołnierzy WOT okazuje się być coraz bardziej potrzebne. Zwłaszcza w obszarze usuwania skutków katastrof i klęsk żywiołowych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA