REKLAMA
,
Szkolenia dla biznesu, jak korzystać z tarczy antykryzysowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już 26 maja rusza cykl 20 webinariów dla przedsiębiorstw Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Chodzi o przeszkolenie właścicieli firm i menedżerów, jak mogą maksymalnie i skutecznie wykorzystać narzędzia tarczy antykryzysowej.

Reklama
 Wideokonferencje będą odbywać się w każdy wtorek, środę i czwartek, o godz. 13:00. Do spotkań będzie można dołączyć – bez rejestracji – poprzez stronę www.parp.gov.pl/tarcza. Tam też jest zamieszczony szczegółowy harmonogram i tematyka prezentacji. Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Będziemy prezentować – wspólnie z ekspertami – szczegóły programu pomocowego, który już od 1 kwietnia trafia do przedsiębiorców i który wciąż jest realizowany. Rozwiejemy też wiele wątpliwości, bo otrzymujemy cały czas wiele pytań w sprawie tarczy antykryzysowej – powiedziała PAP wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Organizatorzy do udziału zachęcają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządowców. Podczas wirtualnych spotkań będą poruszane również kwestie tarczy samorządowej, która wesprze uszczuplone w związku z pandemią lokalne budżety. Wśród tematów są też m.in. zmiany w Prawie Zamówień Publicznych, a także zagadnienia związane z pakietem mieszkaniowym oraz zmianami w procesie inwestycyjno-budowlanym.

Pierwsza z zaplanowanych wideokonferencji, którą we wtorek, 26 maja, o godz. 13:00, zainauguruje Ministerstwo Rozwoju, będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej.

Po każdym wydarzeniu eksperci z zakresu prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane formy wsparcia. Odpowiedzi na nurtujące ich pytania znajdą przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego oraz wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – podkreśliła Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wśród najważniejszych tematów cyklu wideokonferencji są m.in.:

– pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej (26 maja),
– wydłużony termin na złożenie zeznań przez przedsiębiorców i zapłaty podatków (27 maja),
– zrównoważone finansowanie – dlaczego i w jaki sposób dotyczy to mojej firmy? (16 czerwca),
– ochrona miejsc pracy i wsparcie przedsiębiorców z środków FGŚP i FP (18 czerwca),
– tarcza antykryzysowa – wsparcie z ZUS (23 czerwca),
– ułatwienia podatkowe w Tarczy Antykryzysowej (7 lipca),
– dopłaty do kredytów – pomoc dla firm dotkniętych kryzysem (8 lipca).

danych opublikowanych 15 maja br. na stronie Ministerstwa Rozwoju wynika, że wartość przyznanej dotychczas w ramach tarczy antykryzysowej pomocy wyniosła prawie 33 mld zł, z czego prawie 25 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR, a ponad 8 mld zł trafiło do przedsiębiorców.

W ramach tarczy antykryzysowej przyznano już m.in.: 611 tys. mikropożyczek dla przedsiębiorców na łączną kwotę ponad 3 mld zł. Wydano ponad 3 mld zł na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Przyznano ponad 600 tys. świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i zleceniobiorców z ZUS na łączną kwotę 1,25 mld zł oraz około 770 mln zł na dofinansowania wynagrodzeń pracowników.

Do ZUS i urzędów pracy wpłynęło ponad 4 mln wniosków o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram webinariów znajdziecie na: www.parp.gov.pl/tarcza.

Partnerami akcji są m.in.: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Źródło: „prawoprzedsiebiorcow.pap.pl”; www.parp.gov.pl; centrumprasowe.pap.pl

Napisz komentarz
 • Szkolenia sa zawsze pomocne, ale można samemu również wypisać wniosek , jeśli jest problem że czegos nie wiemy to można skorzystać z infolinii albo na stronie Tarcza Finansowa PFR Też są bardzo wyczerpujące informacje. Mój mąż od momentu złożenia wniosku czekał chyba 9 dni i dostał pieniądze. Więc to jest do zrealizowania.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA