REKLAMA
,
Szkoły wyposażone w sprzęt komputerowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tablety i laptopy trafiły wczoraj do 14 chełmskich szkół. To pierwsza transza sprzętu elektronicznego, na który Miasto Chełm zdobyło fundusze z unijnego programu. Drugiej możemy się spodziewać pod koniec września.

Reklama
Do 14 chełmskich szkół trafił wczoraj (3 sierpnia) nowy sprzęt komputerowy. Placówki dostały w sumie 50 tabletów i 27 laptopów. Do tego niezbędne akcesoria w postaci myszy, słuchawek, toreb oraz etui. Łączna wartość tego zakupu to ponad 100 tysięcy złotych.
II zastępca Prezydenta Miasta Chełm, Dorota Cieślik (na zdjęciu po prawej), przekazała sprzęt na ręce dyrektorów chełmskich placówek oświatowych.
To wszystko z myślą nie tylko o wzbogaceniu zasobów wyposażenia miejskich szkół, ale przede wszystkim z myślą o tym, by sprzęt posłużył m.in. do zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – mówi wiceprezydent Dorota Cieślik.

Jak informuje Miasto Chełm, to pierwsza transza sprzętu elektronicznego. Druga partia ma trafić do szkół pod koniec września. Takie doposażenie placówek było możliwe dzięki środkom, które miasto pozyskało w ramach dwóch grantów z unijnego programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”. Łączna wartość tych grantów to prawie 225 tysięcy złotych.

Program sfinansowano z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA