REKLAMA
,
Szpital ogranicza przyjęcia
Szpital ogranicza przyjęcia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do szpitala tylko z cowid-19. Wojewoda nakazuje wstrzymanie przyjęć do sześciu szpitali w województwie. Na ich liście jest również Chełm.

Reklama

Lech Sprawka, wojewoda lubelski podjął w sobotę decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na oddziały niezabiegowe.  Dzięki temu w szpitalach w  Łukowie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju i we Włodawie ma wzrosnąć  liczba łóżek przeznaczonych dla ludzi zarażonych wirusem cowid-19. Dodatkową konsekwencją tej decyzji będzie więc konieczność wypisania do domów pacjentów dzisiaj leżących na tych oddziałach. Pacjenci będą także mogli być przewożeni innych szpitali. 

Wczorajszy komunikat rzecznika prasowego wojewody wylicza 304 stwierdzone przypadki zakażenia. Na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy także informację o liczbie dostępnych dzisiaj łóżek dla zakażonych. Wynika z niej, że mamy ich w województwie łącznie 688.  Z tego w niedzielę zajętych było już 389. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z dostępnymi respiratorami. Spośród 44 urządzeń przygotowanych dla potrzeb pacjentów z cowid 19, wolnych wczoraj było już tylko 10.

W chełmskim szpitalu kolejnymi decyzjami administracyjnymi zwiększono już liczbę łóżek „covidowych’ do 69. Nieoficjalnie wiemy, że większość z nich jest już zajęta. W wielu przypadkach trafili tu chorzy z innych części województwa. Chorych ciągle przybywa, więc wojewoda nakazał ograniczenie nowych przyjęć, dzięki temu zwolnione łóżka można będzie przeznaczyć właśnie dla nich.

W ślad za zwiększeniem liczby łóżek i chorych nie idzie jednak wzrost zatrudnienia. W szpitalu zaczyna więc brakować lekarzy, a sytuacji nie ułatwiają kolejne ogniska epidemii, które pojawiły się w samej placówce. Wyłączony został w ubiegłym tygodniu oddział kardiologii, na kwarantannę trafili pracownicy SOR, a swoją zwykłą pracę ograniczył oddział pulmonologii. Szpital poszukuje pracowników – lekarzy i pielęgniarek. Jeżeli chętni się nie znajdą, lekarze muszą się liczyć z tym, że na wniosek szpitala wojewoda sięgnie po swoją najcięższą broń – nakazy pracy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaapelować do waszej odpowiedzialności. Stosujcie się do zaleceń wynikających z wprowadzonych w minioną sobotę obostrzeń. Warto, co obrazuje ta znaleziona w mediach społecznościowych grafika.

Wybierz obrazek wyróżniający

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Covid a nie cowid…,

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA