REKLAMA
,
Szpital w Chełmie. Trwa remont oddziału ginekologicznego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Szpital w Chełmie doczekał się kolejnych inwestycji. Tym razem zmiany zajdą na oddziale ginekologii. Od ubiegłego tygodnia oddział ten został tymczasowo połączony z oddziałem położnictwa i noworodków.

Reklama

O tym, że oddział ginekologii zasługuje na remont wie wiele pacjentek. Wieloosobowe sale, a na całym oddziale są tylko dwie łazienki i dwa natryski, oddalone od niektórych pomieszczeń o kilkadziesiąt metrów.

– Czas na tym oddziale zatrzymał się w dobie PRL-u. W łazienkach było wręcz niebezpiecznie. Dodatkowo bardzo często kobiety po poważnych operacjach musiały pokonać kilkadziesiąt metrów, by dotrzeć do toalety. W natryskach z kolei stały zardzewiałe taborety i brakowało poręczy. Warunki były okropne – wspomina pani Katarzyna, która niedawno opuściła oddział ginekologii.

Początkowo władze szpitala w Chełmie zastanawiały się również nad zamknięciem oddziału, ale ostatecznie zdecydowano o chwilowym przeniesieniu go, by żadnej z potrzebujących pacjentek nie pozbawiać opieki.

Szpital w Chełmie – przestronne sale z łazienkami i prysznicem

Ostatecznie sale na oddziale mają być 2-osobowe z toaletą i prysznicem. Jak zapowiada dyrekcja placówki, tylko jedna sala pozostanie wieloosobowa – najprawdopodobniej 4-osobowa. Będzie ona przeznaczona dla kobiet, które trafiają na oddział na zabiegi, które najczęściej kończą się kilkugodzinnym pobytem w chełmskim szpitalu.

– Te zmiany bardzo cieszą. Szpital w Chełmie nie cieszy się zbyt dobrą opinią, więc podniesienie komfortu powinno choć trochę ocieplić jego wizerunek. Teraz pozostaje jeszcze jedna kwestia – szpitalne jedzenie – dodaje inna pacjentka.

Remonty mają potrwać do końca sierpnia. Koszt adaptacji pomieszczeń do ponad 900 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z dotacji urzędu marszałkowskiego.

– Mam nadzieję, że prace szybko się skończą, bo połączenie tych dwóch oddziałów nie jest zbyt trafionym. Kobiety z ginekologii bardzo często trafiają tam z powodu poronień, czy ciąży pozamacicznej. Widok szczęśliwych mam może być dla nich dość bolesny – komentuje jedna z pracownic szpitala.

Szpital w Chełmie zdaje się powoli wychodzić z kryzysu. W najbliższym czasie mają rozpocząć się kolejne remonty, które oczywiście opiszemy na łamach naszego portalu.

Napisz komentarz
 • Macie tutaj wszystko, zobaczcie – https://www.amart.pl/category/wyposazenie-akcesoria-do-lazienki
  Jaki problem wyposażyć odpowiednio te pomieszczenia? Przecież to nie są drogie rzeczy. Jak można w takich miejscach bazować na bylejakości? Przecież to się kupuje na lata…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA