REKLAMA
,
Szrotówek nie ustępuje
Szrotówek nie ustępuje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm rozdawało worki, które miały posłużyć w walce ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Ten szkodnik systematycznie niszczy miejskie kasztanowce.

Reklama

Walka ze szkodnikiem trwa w naszym mieście od wielu już lat. Mimo to szrotówek nie ustępuje.

Jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia populacji szkodnika, który zaburza równowagę kasztanowców i może doprowadzić do obumarcia drzew, jest jesienne grabienie i utylizacja opadłych liści kasztanowców – wyjaśnia Marzena Kozaczuk, Dyrektor Departamentu Komunalnego UM Chełm.

I taki właśnie sposób zwalczania bezwzględnego szkodnika od kilku lat wspiera miejski samorząd. Także w tym roku Wydział Ochrony Środowiska w Departamencie Kultury zakupił worki papierowe przeznaczone do zbierania liści. W październiku te worki mogli otrzymać wszyscy posiadacze kasztanowców. UM zapewnił także odbiór i transport zebranych liści. Ich pełne worki trafiły do utylizacji.

Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy i instytucje posiadające na swoim terenie kasztanowce zareagowali na tę ofertę. I wydaje się, że ta reakcja była całkiem dobra. Zwłaszcza, że uzyskanie worków, chociaż bezpłatnych, wymagało pewnego zachodu. Trzeba było bowiem najpierw  telefonicznie zgłosić się, a następnie pofatygować osobiście do UM.    

Do akcji przystąpiły trzy osoby fizyczne i czterdzieści cztery instytucje, m.in. przedszkola miejskie, szkoły podstawowe i średnie, w tym I i IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe – mówi Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Łącznie UM wydał 3015 worków na liście z 603 drzew. Nam udało się sfotografować efekt tej pracy na Chełmskiej Górce. Odbiorem liści i ich spaleniem zajęli się pracownicy  Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. zo.o w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA