REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Szukał go Interpol. Morderca wpadł w Chełmie (wideo)
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z Funkcjonariuszami NOSG zatrzymali 45 letniego ob. Ukrainy. Mężczyzna poszukiwany był przez milicję ukraińską oraz Interpol. 45 latek ma na swoim koncie przestępstwa narkotykowe, a także zabójstwo, do którego doszło na terenie Ukrainy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Dorohusku zatrzymali 45 letniego obywatela Ukrainy. Do zatrzymania groźnego przestępcy doszło w Chełmie. Andrii K. poszukiwany jest przez milicję ukraińską. Na swoim koncie ma przestępstwa narkotykowe oraz zabójstwo, do którego doszło w ubiegłym roku na Ukrainie.

Zatrzymanie 45 latka to efekt współpracy policjantów z komendy wojewódzkiej w Lublinie z oficerem łącznikowym oraz Interpolem. – To właśnie od nich otrzymaliśmy informację, że groźny przestępca może ukrywać się na terenie Polski. Dalsze ustalenia te wynik pracy operacyjnej naszych funkcjonariuszy – komentuje kom. Renata Laszczka-Rusek.

Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna przebywa na terenie Chełma, gdzie wynajmuje mieszkanie. Właśnie tam doszło wczoraj do zatrzymania. Adrii K. był zaskoczony, nie spodziewał się, że jego kryjówka została namierzona przez policjantów. Zatrzymanie przebiegło spokojnie, mężczyzna nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki.

45 latek przekazany został funkcjonariuszom Straży Granicznej z Dorohuska. Mężczyzna przebywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie, jego wiza na podstawie, której przekroczył granice wygasła. Trwa procedura wydalenia 45 latka z naszego kraju.

Razem z ob. Ukrainy w ręce policjantów „wpadł” 48 letni mieszkaniec Chełma. Krzysztof Ś. poszukiwany jest z kolei przez polski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ma z kolei do „ odsiadki” ponad 10 miesięcy. Na swoim koncie ma m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*