REKLAMA
,
Szyją maseczki dla Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W tym trudnym czasie chełmianie pomagają sobie, jak umieją. Poświęcają swój czas i pracę, by wesprzeć innych. Pisaliśmy niedawno o właścicielach firm gastronomicznych, którzy nieodpłatnie gotują posiłki dla medyków, a dziś chcemy Wam przybliżyć grupę, która szyje maseczki dla Chełma.

Reklama

W odpowiedzi na braki na rynku, Przychodnia Rodzina i Stowarzyszenie Integracji Rodzin „Przystań” zorganizowały

akcję szycia maseczek,

które dystrybuowane są za darmo wszystkim potrzebującym.

Stowarzyszenie za własne pieniądze kupiło niezbędne materiały i utworzyło pierwszą grupę chętnych do szycia maseczek. W pierwszej kolejności maseczki zostały przekazywane pracownikom „Przystani”, którzy na co dzień opiekują się osobami starszymi, a także szpitalowi w Chełmie.
Część produkcji trafiła do banków i sklepów w gminie Białopole, która jest ogniskiem epidemii koronawirusa w powiecie chełmskim, a także do przychodni zdrowia przy ul. Wołyńskiej, która wyjaławia uszyte maski ochronne.

W akcję zaangażowało się wiele osób, firm i instytucji z naszego regionu. Maseczki szyją mieszkańcy Chełma i regionu przy wsparciu pracowni krawieckich, sklepów z tkaninami, kół gospodyń wiejskich, a nawet wojska.
Wolontariusze rozwożą maseczki samochodami na własny koszt, dlatego apelują o pomoc w zaopatrzeniu w paliwo.
Akcję można śledzić lub wesprzeć ją dołączając do grupy „Szyjemy maseczki dla Chełma” na Facebooku lub telefonicznie pod numerem 512 577 451.

Wolontariusze dla starszych i niepełnosprawnych

Dodatkowo kilkunastu wolontariuszy stowarzyszenia „Przystań” zaoferowało bezpłatną pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnym, które w związku z epidemią koronawirusa są zdane na siebie i potrzebują opieki.

Podobną pomoc niosą wolontariusze skupieni w chełmskiej grupie „Widzialna ręka” na Facebooku.

– Lądujesz na przymusowej kwarantannie, obawiasz się ruszyć z domu, okazuje się że potrzebujesz zakupów, masz ważną sprawę do załatwienia, potrzebujesz porady lub po prostu rozmowy z kimś, potrzebujesz pomocy dla dziecka (zdalnej), bo szkoły pozamykane. A może psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. Może bliska Ci osoba z Chełma nie ma tutaj nikogo, a potrzebuje pomocy. A więc w takiej sytuacji piszesz tu i razem dogadujemy się – kto i jak może pomóc. Pamiętajcie, że piszemy tu raczej o pomocy nieodpłatnej – informują prowadzący grupę.

Wspólnie łatwiej walczyć z epidemią koronawirusa.

Starania mieszkańców zauważył chełmski magistrat. Na stronie Miasto Chełm czytamy:

Drodzy mieszkańcy, dziękujemy Wam za bardzo budującą postawę. Przez różne charytatywne akcje i oddolne inicjatywy pokazujecie, że potraficie nieść wsparcie potrzebującym w tych trudnych chwilach.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA