REKLAMA
,
Szykujcie pieniądze na OZE
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianie, którzy zgłosili się do miejskich projektów na „Odnawialne źródła energii” (OZE), jeszcze w tym roku doczekają się finału.

Reklama

Lada dzień chełmianie – uczestnicy projektów na OZE dostaną z Urzędu Miasta Chełm pisma, z prośbą o ponowne potwierdzenie dokonania montażu instalacji OZE na terenie ich nieruchomości. Muszą też przygotować gotówkę – na wniesienie wkładu własnego w realizację. A ta – jeszcze w tym roku!

Przypomnijmy, pod koniec 2020 roku Zarząd Województwa Lubelskiego zakwalifikował do dofinansowania dwa projekty Miasta Chełm na odnawialne źródła energii. Wartość każdego z nich to ponad 4 mln zł. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej w ramach „Osi priorytetowej 4 Energia przyjazna środowisku Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020″.

Realizacja projektów winna poprawić

jakość powietrza w Chełmie.

W ramach bowiem obu pomysłów powstać ma 265 zestawów solarnych, 36 kotłów na pellet oraz 408 zestawów paneli fotowoltaicznych. Do obydwu projektów zakwalifikowało się 574 mieszkańców, właścicieli prywatnych budynków mieszkalnych; każdy z nich mógł ubiegać się o więcej niż jedną instalację OZE.
Więcej  na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Teraz Miasto Chełm informuje, że niebawem rozstrzygnie postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy dostaw wraz z montażem kompletnych instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz kotłów na biomasę. Jednocześnie ratusz przygotowuje umowy z mieszkańcami – uczestnikami projektów. Dotyczą  one zakresu „wzajemnych zobowiązań pod względem organizacyjnym i finansowym”.

Szczegóły znajdziecie w linku: https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chelm/informacja-dla-mieszkancow-ws-oze?fbclid=IwAR0M0SpASHjGo5uuB5TKquBsanVx5thuw-CRn1gcEl9yk4bjkiYZQNk_0xA

Uczestnicy projektu muszą zatem szykować się na wyłożenie gotówki w ramach

jednorazowego wkładu własnego

na realizację OZE. Koszt zakupu i montażu instalacji OZE po stronie mieszkańca – w zależności od jej rodzaju – wyniesie średnio od około 6 do prawie 12 tysięcy złotych. Resztę kosztów pokryją fundusze pozyskane z projektów. 

Lada dzień chełmianie – uczestnicy projektów dostaną z Urzędu Miasta Chełm pisma. Urzędnicy będą w nich prosić o ponowne potwierdzenie dokonania montażu instalacji OZE na terenie ich nieruchomości. Natomiast na odpowiedź będzie tylko 3 dni.

Wpłatę w ramach wkładu własnego trzeba będzie wnieść przed montażem instalacji; czyli nie później niż do 30 czerwca 2022 roku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Nieaktualny tytuł. Popatrzcie w swoje rachunki. ZA OZE już dawno płacimy ok. 60% rachunku. A będzie więcej

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA