REKLAMA
,
Szykuje się „Niezła sztuka”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Whisky moja żono” na sto gitar na Placu Łuczkowskiego? Zapowiada się „nieźle”, a to tylko jedna z propozycji drugiej odsłony Festiwalu „Niezła Sztuka” w Chełmie.

Reklama
W piątek, 22 czerwca, o godz. 19, w ramach Festiwalu „Niezła Sztuka”, na pl. Łuczkowskiego gitarzyści zagrają legendarny utwór „Whisky moja żono” zespołu Dżem. Pomysłodawcą niecodziennego koncertu jest Krzysztof Kurzepa – gitarzysta i wykładowca.
Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają gitarę elektryczną i chcą wspólnie zagrać polski przebój wszech czasów. Podkreślają jednak, że nie zapewniają wzmacniaczy, kabli, przedłużaczy itp. Należy przyjść z własnymi akcesoriami. Krótka próba od godz. 18.30. Koncert będzie relacjonowany na żywo w Internecie.

To tylko jedna z propozycji festiwalu. W weekend 22-24 czerwca odbywać się będzie w Chełmie, na Pl. Łuczkowskiego, druga edycja Festiwalu „Niezła Sztuka”. Celem imprezy jest przede wszystkim prezentacja dorobku artystycznego mieszkańców miasta. Przy okazji twórcy chcą pokazać chełmianom, że liczba i charakter wydarzeń kulturalnych w mieście nie są ustalane „odgórnie”, a zależą właśnie od nich – ich zapotrzebowania, motywacji, aktywności, wspólnej pracy i przede wszystkim chęci.

Impreza jest pomysłem nieformalnej grupy ludzi, którzy zaproponowali mieszkańcom miasta, by wyszli ze swoimi pomysłami i twórczością do szerszej publiczności. Chodziło też o to, by stworzyć niezależną platformę prezentacji artystycznych. Efektem był bardzo udany ubiegłoroczny, dwudniowy festiwal.

W tym roku ze swoimi pomysłami zgłosili się poeci, muzycy, graficy, plastycy, malarze, kinomani, tancerze, fotograficy i blogerzy.

 Jest Moc, bo tak różnorodnych zgłoszeń do 2 Niezłej Sztuki nikt się nie spodziewał! – piszą na stronie twórcy festiwalu.

Podczas festiwalu swoją twórczość zaprezentują m.in. Renata Chmielewska (rysunek), Urszula Bydlińska (malarstwo), Marta Marcyniuk (fotografia), Aleksandra Majówka (poezja), Ewa Jarmoszyńska (bodypainting) i wielu, wielu innych.

Sztuką jest nie zamykać się na świat i drugiego człowieka – bycie w tym razem i dbanie o wspólne dobro, jakim jest nasze miasto, Chełm. Sztuką jest łączyć ludzi poprzez kulturę i sztukę. I sztuką jest robić to nieźle – piszą organizatorzy w swoistym credo imprezy.

Szczegóły dotyczące festiwalu możecie śledzić na: https://niezlasztuka.org/  lub na Facebooku.

Napisz komentarz
 • Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście wkradł się błąd.

 • Niezła Sztuka NIE !!!! ZAPEWNIA – WZMACNIACZY, KABLI, PRZEDŁUŻACZY ITP. – to należy do muzyków i ogłoszenia tej treści są na stronie Niezłej Sztuki, na facebooku i w mediach. Tak więc, proszę NATYCHMIAST sprostować informację aby nie wprowadzać czytelników w błąd !

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA