REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Szymonowicz i Król jadą na mistrzostwa świata
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Barw Polski bronić będzie tegoroczny Mistrz Polski Juniorów Szymon Szymonowicz oraz aktualna  wicemistrzyni Polski Seniorek Anna Król. Oboje jadą do Budapesztu na Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w zapasach.

Reklama

Kolejna światowa zapaśnicza impreza odbędzie się z udziałem  reprezentantów MKS Cement-Gryf Chełm. Na przełomie października i listopada w Budapeszcie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Młodzieżowców (do lat 23) w zapasach. Barw Polski w kategorii do 82 kg bronić będzie tegoroczny Mistrz Polski Juniorów Szymon Szymonowicz oraz w kategorii do 50 kg aktualna  wicemistrzyni Polski Seniorek Anna Król.
Oboje zrealizowali perspektywiczne plany przygotowań do Mistrzostw Świata biorąc udział w  zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentując wysoką formę wypełnili kryteria kwalifikacji do najważniejszej rangą imprezy w tegorocznym sezonie dla grupy młodzieżowców.

Szymonowicz uprawia zapasy od 9 lat. Pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem trenera Bolesława Jurewicza. Jest uczniem IV klasy Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Dla Szymona jest to już dziesiąty start w zawodach najwyższej rangi (Mistrzostwa Europy i Świata), a dla jego klubowej koleżanki to trzeci start w zawodach najwyższej rangi.
Anna Król przygodę z treningami zapaśniczymi zaczęła w 2010 roku. Jej pierwszym trenerem był Czesław Zaborski.

Trzymamy kciuki!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama