,
Szymonowicz trzeci w Europie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Szymon Szymonowicz zdobył srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostwa Europy. Gratulujemy!

W bułgarskim mieście Płowdiw rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23 w zapasach. Barw Polski w kategorii do 87 kg bronił  zawodnik MKS Cement Gryf Chełm – Szymon Szymonowicz. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba zaprezentował świetną formę i wywalczył brązowy medal.

Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie europejski czempionat rozpoczął od wygranej (3:1) nad Estończykiem Andreasem Vaelisem. Podczas drugiego starcia przez tzw. przewagę techniczną (9:0) ograł Szwajcara Christiana Max Zempa. W półfinale musiał jednak uznać wyższość mistrza świata i Europy, Węgra Istvana Takacsa, któremu po bardzo wyrównanym boju uległ na punkty (1:3).
W decydującej walce o brązowy medal Szymon błyskawicznie rozprawił się z Chorwatem Matejem Mandicem. Wygrał więc przez przewagę techniczną (9:0). I tak zdobył dla Polski pierwszy w tym roku medal mistrzowskiej imprezy.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Szymon, oprócz brązowego medalu Mistrzostw Świata  U23, wywalczył również tytuł wojskowego wicemistrza świata. Pokonał wówczas mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro, Dawida Czekwaradze.
Trwa zatem medalowa pasa chełmskiego zapaśnika. Brąz Szymona Szymonowicza to 42. medal zdobyty przez reprezentantów klubu Cement-Gryf w zawodach najwyższej rangi.

Kolejnym startem w prestiżowej  imprezie  tegorocznego sezonu  dla najlepszych zawodników będą rozgrywane na Węgrzech Mistrzostwa Europy Seniorek .W reprezentacji Polski wystąpią Katarzyna Krawczyk i Anhelina Łysak.