REKLAMA
,
Szymonowicz Wicemistrzem Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ma dopiero 20 lat, a już sięga po najwyższe laury. Szymon Szymonowicz, zapaśnik MKS Cement-Gryf Chełm, zdobył Wicemistrzostwo Polski Seniorów. Gratulujemy!

Reklama

Szymon Szymonowicz w świetnym stylu zdobył srebrny medal w najstarszej grupie wiekowej. W drodze do srebrnego medalu Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanych w Radomiu, Szymon bez żadnego respektu przed starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami odnosił kolejne zwycięstwa.

Swój pierwszy pojedynek wygrał z reprezentantem MKZ Unia Racibórz Kamilem Zakrzewskim. Drugą walkę decydującą o wejściu do półfinału Szymon również rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Kamila Dzitkowskiego z AKS Piotrków Trybunalski. W walce o wejście do ścisłego finału podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego zwyciężył starszego od siebie o 16 lat zawodnika AZS AWF Warszawa Seweryna Szredera.

W decydującym pojedynku o złoty medal i tytuł Mistrza Polski Szymonowicz spotkał się z brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów, Igrzysk Europejskich oraz wielokrotnym Mistrzem Polski, reprezentantem gospodarzy (RCSZ Olimpijczyk Radom) Arkadiuszem Kułynyczem. Mimo ambitnej postawy, Szymon uległ na punkty 4:0 doświadczonemu koledze z kadry. Tym samym zdobył jako junior tytuł Wicemistrza Polski Seniorów.

Bliski zdobycia medalu był również Michał Biskupski. Ostatecznie jednak sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu w kraju.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
REKLAMA