REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Szymonowicz zdobył brąz na Mistrzostwach Polski
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Brązowy medal zdobył Szymon Szymonowicz na ostatnich Mistrzostwach Polski seniorów w zapasach. Gratulujemy!

Reklama

Dwudziestojednoletni zapaśnik MKS Cement-Gryf Chełm zdobył brązowy medal w najstarszej grupie wiekowej. W drodze do podium Mistrzostw Polski Seniorów – rozgrywanych w Kostrzyniu n/Odrą – Szymon Szymonowicz bez żadnego respektu przed starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami odnosił kolejne zwycięstwa.

Pierwszy pojedynek wygrał z reprezentantem RCSZ Olimpijczyk Radom – Bartoszem Kularem. Drugą walkę również rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Przemysława Raźnego z Pabianic.
W walce o wejście do ścisłego finału podopieczny Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba spotkał się z brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów, Igrzysk Europejskich oraz wielokrotnym Mistrzem Polskim, reprezentantem RCSZ Olimpijczyk Radom Arkadiuszem Kułynyczem. Mimo ambitnej postawy, Szymon uległ na punkty doświadczonemu, starszemu koledze z kadry.

W decydującym pojedynku o brązowy medal reprezentant Chełma pokonał zawodnika z Pabianic Michała Dybkę.

Bliski zdobycia medalu był również Michał Biskupski, który przy remisie 7:7 uległ reprezentantowi Swarzędza Sebastianowi Nowickiemu i musiał zadowolić się piątym miejscem w kraju.
Na tym samym miejscu zawody zakończył tegoroczny mistrz Polski Juniorów Piotr Lewandowski. Dziewiątą lokatę wśród najlepszych zawodników z terenu całego kraju zajął Igor Shepetun, który w tegorocznym sezonie w grupie juniorów zdobył złoty medal.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama