REKLAMA
,
Szymonowicz zdobył brąz na Mistrzostwach Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Brązowy medal zdobył Szymon Szymonowicz na ostatnich Mistrzostwach Polski seniorów w zapasach. Gratulujemy!

Reklama

Dwudziestojednoletni zapaśnik MKS Cement-Gryf Chełm zdobył brązowy medal w najstarszej grupie wiekowej. W drodze do podium Mistrzostw Polski Seniorów – rozgrywanych w Kostrzyniu n/Odrą – Szymon Szymonowicz bez żadnego respektu przed starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami odnosił kolejne zwycięstwa.

Pierwszy pojedynek wygrał z reprezentantem RCSZ Olimpijczyk Radom – Bartoszem Kularem. Drugą walkę również rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując Przemysława Raźnego z Pabianic.
W walce o wejście do ścisłego finału podopieczny Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba spotkał się z brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów, Igrzysk Europejskich oraz wielokrotnym Mistrzem Polskim, reprezentantem RCSZ Olimpijczyk Radom Arkadiuszem Kułynyczem. Mimo ambitnej postawy, Szymon uległ na punkty doświadczonemu, starszemu koledze z kadry.

W decydującym pojedynku o brązowy medal reprezentant Chełma pokonał zawodnika z Pabianic Michała Dybkę.

Bliski zdobycia medalu był również Michał Biskupski, który przy remisie 7:7 uległ reprezentantowi Swarzędza Sebastianowi Nowickiemu i musiał zadowolić się piątym miejscem w kraju.
Na tym samym miejscu zawody zakończył tegoroczny mistrz Polski Juniorów Piotr Lewandowski. Dziewiątą lokatę wśród najlepszych zawodników z terenu całego kraju zajął Igor Shepetun, który w tegorocznym sezonie w grupie juniorów zdobył złoty medal.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA