REKLAMA
,
TAK, pomóżmy!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek i sobotę (29 i 30 marca) Caritas Polska organizuje zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!” Robiąc zakupy dla siebie, możesz odłożyć coś do koszyków wolontariuszy.

Reklama

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku (piątek, sobota), w godzinach 12-20 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10-20 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce szesnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanocna zbiórka prowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

W Chełmie spotkamy wolontariuszy Caritasu m.in. w sklepach sieci Biedronka, Stokrotka i Tesco. Dary będą zbierane także w Krasnymstawie i Rejowcu Fabrycznym.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami – piszą organizatorzy.

Caritas chce na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Podczas poprzedniej zbiórki żywności udało się zebrać 575 000 kg żywności, która trafiła do 89 000 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne. W akcję zaangażowanych było prawie 30 000 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA