REKLAMA
,
Takimi autobusami będziemy podróżować
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Firma Solaris przesłała chełmskiemu ratuszowi – jeszcze gorące – wizualizacje nowych miejskich pojazdów. Zobaczcie, czym będziemy podróżować już w grudniu.

Reklama
Kolory nowych miejskich autobusów wybraliśmy sami podczas internetowego głosowania.
 
Przypomnijmy, firma Solaris Bus & Coach sp. z o.o. wygrała przetarg i za ponad 7 mln zł dostarczy do Chełma nowe autobusy dla komunikacji miejskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sześć pojazdów pojawi się w Chełmie na początku grudnia.  Znacząco odmłodzą tabor Chełmskich Linii Autobusowych.
 

Zamówione auta są średniej wielkości, tzw. midi. Napędzają je niskoemisyjne silniki wysokoprężne ostatniej generacji. Każdy autobus zabierze jednorazowo 60 osób, w tym 18 na miejscach siedzących. Pomkną z prędkością do 85 kilometrów na godzinę. Na pokładach mają m.in. klimatyzację, ogrzewanie, porty USB, tablice reklamowe, system liczenia pasażerów, monitoring, nagłośnienie.

Zakup aut odbywa się w ramach projektu „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 5. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA