REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
TANI CZY SZYBKI INTERNET?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Od 01.02.2014r. mieszkańcy Chełma mogą korzystać z dostępu do Internetu miejskiego. Czy jest to tak atrakcyjna oferta jakiej się spodziewaliśmy? Okazuje się, że zainteresowanie taką usługą jest bardzo małe.

W ciągu pierwszych 5 miesięcy funkcjonowania taniego Internetu, umowę na stałe łącza podpisało zaledwie 11 osób. Na chwilę obecną użytkowników Internetu miejskiego jest niewiele więcej. Czym jest to spowodowane? To pytanie zadałam jednemu z mieszkańców Chełma. Pan Piotr odpowiada: Cena wcale nie jest atrakcyjna i przede wszystkim prędkość przesyłu danych nie jest zadowalająca. Podejrzewam, że jesteśmy po prostu już przyzwyczajeni do szybkiego Internetu. Ja mam przesył danych 20Mb/s płacę 40 zł i nie zmieniłbym go na 1 Mb.

Rok temu uzyskaliśmy również darmowy dostęp do tzw. hot-spotów. Na ten temat wypowiedział się podinspektor z Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Pan Bogdan Drygasiewicz: Z hot-spotów czyli bezpłatnego dostępu do Internetu można korzystać w 24 miejscach, czyli tam gdzie są kamery monitoringu, tam są też hot spoty. W pobliżu takiego hot-spota można spokojnie korzystać z laptopa, tableta czy telefonu komórkowego.

Wiemy również, że w najbliższym czasie dodatkowych punktów hot-spot nie przybędzie. Może i byłoby szkoda gdyby nie fakt, że te, które już istnieją nie działają bez zarzutu. Na pytanie odnośnie zadowolenia z hot-spotów, mieszkaniec Chełma, Kamil Barański odpowiada krótko: Albo działa i 3 godziny ładuje się jedna strona, albo w ogóle nie działa.

Po co więc wydawać pieniądze na kolejne inwestycje, które nie spełniają swojej funkcji?

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*